Włosy po wizycie w salonie fryzjerskim za każdym razem wyglądają wspaniale. Są lśniące, sprężyste i pełne życia. Pomimo że fryzjer lub fryzjerka wydają się często robić czynności bliskie naszej rutynie pielęgnacyjnej, to jednak za ich działaniami stoi coś więcej. Obok doświadczenia są to fryzjerskie kosmetyki do włosów, które potrafią zdziałać cuda. Na szczęście marki, z których korzystają profesjonaliści i profesjonalistki, nie są pilnie strzeżoną tajemnicą. Dzięki temu po wizycie możemy sięgnąć po te same formuły, które zadbały o naszą fryzurę w salonie. Dziś podsumowaliśmy 5 marek kosmetycznych, których produkty do włosów są wykorzystywane przez ekspertki i ekspertów w swojej dziedzinie. Być może nawet design opakowań wyda się znajomy, bo już wcześniej rzucił się w oczy podczas jednej z wizyt u ulubionego fryzjera lub fryzjerki.

Fryzjerskie kosmetyki do włosów – Olaplex

Olaplex to innowacyjna marka kosmetyczna, która oferuje profesjonalne kosmetyki zarówno dla fryzjerów i fryzjerek do ich salonów, jak i do użytku domowego. Cała gama produktów służy przede wszystkim zabezpieczeniu włosów i ich regeneracji po zabiegach chemicznych. Formuła zawarta w kosmetykach replikuje i odbudowuje uszkodzone wiązania dwusiarczkowe. Z pomocą kosmetyków Olaplex przede wszystkim farbowanie włosów może stać się mniej obciążające dla włosów. Autorami formuł zawartych w tych produktach jest dwóch naukowców. Dr Eric Pressly i dr Craig Hawker opracowali składnik chemiczny, który bez użycia silikonów i olejów mineralnych regeneruje zerwane wiązania we włosach w czasie trwania, jak i po zakończeniu zabiegów chemicznych.

Fryzjerskie kosmetyki do włosów – Color WOW

O niektórych markach kosmetycznych możemy dowiedzieć się nie tylko podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Część z nich zaczyna istnieć w naszej świadomości dzięki stylistom fryzur gwiazd, którzy dzielą się swoimi odkryciami. Chris Appleton odpowiada za to, co dzieje się na głowach Kim Kardashian, Kylie Jenner, Dua Lipy, Drew Barrymore i wielu innych sław. To właśnie on wyjawił, że za spektakularny wygląd włosów Jennifer Lopez odpowiada odżywa Color WOW Dream Coat Supernatural. Na szczęście ta marka nie kończy się na tym jednym przeboju. Color WOW to także profesjonalne kosmetyki do włosów w wielu innych wydaniach.

Fryzjerskie kosmetyki do włosów – Moroccanoil

Moroccanoil to marka, o której kosmetykach do włosów wspominaliśmy już wielokrotnie. Pojawiła się w zestawieniu najlepszy odżywek bez spłukiwania. Kremu do stylizacji włosów Moroccanoil nie zabrakło też na liście 5 kosmetyków, które sprawią, że włosy wyglądają jak po wizycie w salonie fryzjerskim. Charakterystyczne opakowania z etykietą w morskim kolorze to jednak widok nie tylko z naszych artykułów, które proponują kosmetyki dostępne w perfumeriach Sephora czy Notino. To także propozycja fryzjerów i fryzjerek. Kosmetyki Moroccanoil bowiem nie tylko zdobią półki w ich salonach, ale przede wszystkim są przez nich faktycznie używane do pielęgnacji włosów klientek.

Fryzjerskie kosmetyki do włosów – Kérastase

Wśród marek kosmetycznych, które polecają fryzjerzy i fryzjerki, a my się pod tym podpisujemy, jest także Kérastase. Wspominaliśmy o niej nie tylko w kontekście ulubionego kosmetyku do włosów Emily Ratajkowski. Produkt, który tak przypadł do gustu modelce, pojawił się też w naszym podsumowaniu najlepszych olejków do włosów. Za formuły zamknięte w opakowaniach tej marki odpowiada sztab specjalistów i specjalistek, którzy dbają, by skład wyróżniał się skoncentrowanymi substancjami aktywnymi i wyrafinowanymi kompleksami molekularnymi. Dzięki temu są w stanie odpowiedzieć nawet na potrzeby najbardziej wymagających klientek nie tylko w salonach fryzjerskich, ale również w ich domach podczas rutyny pielęgnacyjnej wykonywanej na własną rękę.

Fryzjerskie kosmetyki do włosów – Kevin Murphy

Za marką Kevin Murphy stoi profesjonalny stylista fryzur, który swoją markę stworzył pod własne potrzeby. W codziennej pracy brakowało mu lekkich kosmetyków, które nie obciążają włosów, a jednocześnie dają spektakularne efekty, są skuteczne, mocne i trwałe. Stąd właśnie narodził się pomysł na opracowanie zupełnie nowych rozwiązań. W tym celu wykorzystał technologię stosowaną w produktach do pielęgnacji skóry i udało się. Dzięki temu nie tylko on sam zyskał kosmetyki, na których dobrze mu się pracuje, ale my także dostaliśmy szansę wykorzystania ich podczas codziennych rytuałów.