Polacy w końcu się doczekali! Od 16 stycznia Google Asystent dostępny jest w polskiej wersji. To nic innego jak sztuczna inteligencja, która ma za zadanie ułatwić nam życie. Asystent działa na wszystkich przenośnych urządzeniach Google i Android (smartfony, słuchawki, Google Home). Podobno posiadacze iPhonów również będą mogli pobrać aplikację w AppStore. Nie oznacza to jednak, że właściciele sprzętu Apple nie mieli już wcześniej dostępu do takiej funkcji. Już od 2011 gigantyczna korporacja wypuściła podobną do Google aplikację – Siri, która również odpowie nam na wiele pytań. Dodatkowo, możemy z nią porozmawiać jak z koleżanką (choć uprzedzamy, bywa bardzo irytująca). Apple jednak nie wprowadził jeszcze polskojęzycznej wersji.
 

Google Asystent – jak działa?

To bardzo proste, by uruchomić Google Asystenta wystarczy wypowiedzieć proste „OK Google”, po czym zadać konkretne pytanie. Zakres informacji, które udzieli nam ta sztuczna inteligencja jest naprawdę imponujący – dowiesz się jaka jest pogoda, bez sięgania po telefon możesz napisać komuś wiadomość, ustawić przypomnienie lub puścić muzykę. A to wszystko zrobi za Ciebie aplikacja, która ciągle jest w trybie czuwania. To tylko niektóre z możliwości, jakimi dysponuje Google Asystent. Większość z nich mogliśmy zobaczyć w świątecznej reklamie Google z udziałem Macaulay’a Culkina, odtwórcy głównej roli w kultowym już filmie Kevin sam w domuTen krótki spot pokazuje, że gdyby 28 lat temu istniał Google Asystent to... złodzieje nie włamaliby się domu małego Kevina!

„Kevin sam w domu” powrócił w nowej genialnej reklamie Google. 38-letni Macaulay Culkin odtworzył najbardziej kultowe sceny. To najlepsze, co dziś zobaczycie!
 

Google Asystent – czy to dobre rozwiązanie?

Nie ma co ukrywać, żyjemy w świecie, w którym często bardziej liczy się życie kreowane w Internecie, niż to rzeczywiste, i ilość polubień pod zdjęciami. Nagminnie zamiast się z kimś spotkać, piszemy na Facebooku i szukamy sposobów, które ułatwią nam życie. Oczywiście Google Asystent będzie jednym z narzędzi, które pomogą usprawnić nasz dzień. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy będzie to dla nas dobre. Zamiast napisać komuś wiadomość, powiemy Asystentowi, by ją za nas skonstruował i wysłał lub np. wykonał listę zakupów? Musimy pamiętać, by nie zatracić się w technologii.

Zobacz także: Selena Gomez nie jest już najpopularniejszą gwiazdą na Instagramie! Kto ją pokonał?