Apple jest wiodącą firmą na rynku smartfonów i w ogóle nowych technologii, a iPhone najpopularniejszym smartfonem. Założone przez Steve’a Jobsa, Steve'a Wozniaka i Ronalda Wayne'a przedsiębiorstwo regularnie ulepsza swój flagowy produkt, jakim właśnie jest iPhone, a premiera nowej wersji jest zawsze wydarzeniem, na które wiele osób czeka z zapartym tchem. Kiedy już myślimy, że lepiej być nie może, inżynierowie Apple tworzą potrójną kamerę aparatu fotograficznego, która pozwala robić zdjęcia porównywalnej jakości do profesjonalnego sprzętu – tak było przy okazji premiery iPhone’a 11. Wczoraj szef Apple Tim Cook zaprezentował kolejną już, dwunastą wersję smartfona. Czym iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max różnią się od poprzednich modeli? Sprawdźcie poniżej wszystko, co o nich wiemy.

Nowy iPhone SE będzie dostępny w wyjątkowo korzystnej cenie. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o smarfonie od Apple >>>

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max – wszystko, co musisz wiedzieć

Szef Apple Tim Cook z nieskrywaną dumą zaprezentował światu nowy model iPhone 12 oraz jego pokrewne wersje, czyli iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max i najmniejszy w portfolio linii iPhone 12 Mini. Najważniejszą rzeczą, którą Tim Cook podkreślał przez cały czas trwania wirtualnej konferencji jest to, że nowe smartfony obsługują sieć 5G, która wzbudza sporo emocji. To nie tylko lepsza jakość i szybszy internet, ale również rozbudowa i możliwość realizacji takich zagadnień jak inteligentny dom (na konferencji zaprezentowano również innowacyjne urządzenie HomePod), internet rzeczy – sprawia ona wiele możliwości, a Apple jako pionier na rynku nowych technologii nie mógł przejść obok tego obojętnie. Dodatkowo, iPhone 12 jest najmniejszym, najcieńszym i najlżejszym urządzeniem z obsługą technologii 5G. 

Kolejną istotną rzeczą jest oczywiście design iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max. Wszystkie mają zaokrąglone krawędzie i są lżejsze od swoich poprzedników – fani twierdzą, że wyglądają podobnie do iPhone’a 4. iPhone 12 trafi do sprzedaży w pięciu wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, czerwonej, jasnej zielonej i niebieskiej, podobnie jak iPhone 12 Mini, który jest najmniejszym modelem w portfolio Apple. Co ciekawe, kompaktowa wersja ma te same parametry, a różni ją tylko mniejszy rozmiar!

Jak wyglądają iPhone 12 Pro i 12 Pro Max? Będziecie mogli je kupić w czterech wersjach kolorystycznych: grafitowej, złotej, pacyficznej niebieskiej i srebrnej. Czym różnią się od podstawowej wersji smartfona? Przede wszystkim tym, że mają trzeci, dodatkowy obiektyw, który umożliwia robienie świetnej jakości zdjęć. 

Nowością jest większa wytrzymałość premierowych modeli urządzeń Apple’a. Ekrany wszystkich wersji są pokryte powłoką w kryształ (tzw. Ceramic shield), która jest najbardziej wytrzymałą na rynku. Oznacza to, że jest odporna na zarysowania i stłuczenia, a także zwiększa szanse – jak zapewnił Tim Cook, aż czterokrotnie – na to, że 6,1 calowy ekran OLED Super Retina XDR uchroni smartfony przed bolesnymi skutkami upadków.

iPhone 12 ma dwa razy więcej pikseli niż poprzednia wersja, dlatego obraz i tekst na ekranie nowego modelu smartfona Apple jest ostrzejszy i bardziej wyraźny. Nowe modele są oczywiście stworzone do robienie zdjęć i wideo. iPhone 12 ma podwójny, szerokokątny aparat 12MP. Tim Cook zapewnił, że nowe wersje robią o wiele lepszej jakość fotografie przy słabym oświetleniu iPhone 12 zawiera również technologię MagSafe, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie urządzeń. 

Możecie nie być zadowoleni faktem, że nowy iPhone 12 będzie sprzedawany bez ładowarki – jedynie z kablem USB, w zestawie nie będzie również słuchawek

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max – cena i data premiery

Kiedy nowe modele iPhone 12 trafią na rynek? Przedsprzedaż startuje już 16 października, natomiast realizacja wszystkich zamówień nastąpi już tydzień później w przypadku iPhone’a 12 i 12 Pro. Z kolei iPhone 12 Mini i 12 Pro Max trafi na rynek dopiero 13 listopada. Jeśli chodzi o cenę iPhone 12, to oczywiście poszła ona w górę – analogicznie do poprzednich lat. Za iPhone 12 zapłacicie od 4199 zł za 64 GB (4449 zł za 128 GB i 4949 zł za 256 GB). Natomiast ceny iPhone 12 Pro zaczynają się od 5199 zł za 128 GB (5699 zł za 256 GB i 6699 zł za 512 GB). Na największy smartfon iPhone 12 Pro Max wydacie co najmniej 5699 zł za 128 GB (6199 zł za 256 GB i 7199 zł za 512 GB). Natomiast za kompaktową wersję iPhone 12 Mini zapłacicie minimum 3599 zł za 64 GB (3849 zł za 128 GB oraz 4349 zł za 256 GB). Zobaczcie w galerii powyżej, jak wyglądają najnowsze modele!