Ten dzień zawsze należy do szczególnych. Nie ma drugiej takiej okazji w roku, kiedy polskie społeczeństwo (często ponad podziałami) solidaryzuje się, działa razem i angażuje się z całą mocą w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Choć inicjatywa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, to tych drugich jest zdecydowanie mniej. Mówi się, że WOŚP krytykują Ci, których dzieci nie skorzystały jeszcze z pomocy sprzętu oznaczonego czerwonym serduszkiem. Bo jak można umniejszać roli fundacji, która uratowała życie i zdrowie wielu tysięcy dzieci? To właśnie dla najmłodszych co roku gra Orkiestra, z małymi wyjątkami kiedy w ostatnich latach zbierano pieniądze także na opiekę medyczną seniorów. W 2019 roku cel jest jeden – zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 

Jak wpłacić pieniądze na WOŚP 2019 jeżeli się tego jeszcze nie zrobiło?

Choć dziś przypada niedziela niehandlowa, a co za tym idzie – ludzie mają mniej powodów, by wyjść z domu, a wolontariusze mniej miejsc, gdzie na pewno można spotkać sporo osób chcących wesprzeć Orkiestrę, jak centra handlowe i supermarkety, mamy nadzieję, że to nie przeszkodzi nikomu w dorzuceniu choć złotówki na tak szczytny cel. Jeżeli więc nie mieliście ochoty opuszczać ciepłych czterech kątów i udać się w poszukiwaniu kolorowej puszki obklejonej serduszkami, a bardzo chcielibyście pomóc, zawsze pozostaje wsparcie online. Na nie nie jest za późno.

Zbiórkę WOŚP 2019 możecie wesprzeć bez wychodzenia z domu na kilka sposobów:

1. Możecie zrobić przelew bezpośrednio na bankowe konto Orkiestry (potrzebne dane znajdziecie tutaj).

2. Przez stronę wpłacam.wosp.org.pl możecie dokonać wpłaty za pomocą usługi PayU (umożliwia wybranie dowolnej formy płatności).

3. Do puli 27. finału zliczają się także SMSy o treści SERCE wysłane na numer 75656. Koszt jednej takiej wiadomości to 6,15 zł.

4. Poprzez Facebook'owy profil Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możecie przekazać datek na zbiórkę lub wziąć udział w kilku innych organizowanych na tej platformie.

5. Istnieje także możliwość rozświetlenia Wirtualnego Serca, które składa się z kolorowych punktów. Każdy z nich to imię i nazwisko darczyńcy. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

6. Z dniem dzisiejszym nie kończą się internetowe licytacje. Na jednej z nich możecie wylicytować sesję w naszym magazynie w towarzystwie Zuzy Kołodziejczyk, zwyciężczyni 3. edycji programu Top Model! Link do aukcji tutaj.

Pozostałe możliwości wsparcia znajdziecie także tutaj.

Aukcje WOŚP 2019 – co gwiazdy przekazały na licytację?
 

WOŚP 2019 ile zebrano? Historyczny moment!

W momencie pisania tego tekstu na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są ponad 52 miliony złotych, a przed nami jeszcze całonocne liczenie i zakończenia aukcji internetowych, do których pozostało jeszcze sporo czasu. Czy w tym roku uda się pobić rekord? Nawet jeśli nie, pomoc jaką WOŚP niesie co roku polskim szpitalom jest nieoceniona. Tutaj każda złotówka ma znaczenie. Podczas ubiegłorocznego finału zebrano ponad 126 milionów złotych! Łącznie przez wszystkie lata swojej działalności fundacja Jurka Owsiaka uzbierała ponad MILIARD złotych! Tę magiczną kwotę z dziewięcioma zerami udało przekroczyć właśnie podczas 27. finału WOŚP. To absolutnie unikatowa inicjatywa nie tylko na skalę Polski, ale i całego świata. Specjalistyczne sprzęty z czerwonym serduszkiem po dziś dzień stanowią wyposażenie oddziałów kardiochirurgii dziecięcej, dzięki pieniądzom wrzucanym corocznie do puszek działają w pełni zaopatrzone punkty do diagnostyki onkologicznej dla najmłodszych, a pomoc finansową otrzymały także hospicja dziecięce, jednostki straży pożarne oraz oddziały geriatryczne. Dlatego jeżeli nie mieliście okazji wrzucić gotówki do puszki, zróbcie to wirtualnie. Wasza pomoc jest na wagę złota.

Zobacz także: WOŚP 2018: jest rekord! Ile pieniędzy zebrano podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?