Jennifer Garner, 50-letnia amerykańska aktorka („Projekt Adam”) i producentka filmowa, ale i mama trójki dzieci, udzieliła ostatnio wywiadu magazynowi „Harper's Bazaar”. Rozmowa dotyczyła jej wiralowych TikToków, ale także urody i  jej pielęgnacji. Dziennikarka zapytała gwiazdę, jaką najlepszą poradę urodową/kosmetyczną dałaby swoim córkom. Jakie sekrety czy tipy bym im zdradziła czy być może już to zrobiła. Odpowiedź Jennifer jest wspaniała! To właśnie powinnyśmy mówić swoim córkom, siostrom, przyjaciółkom i słyszeć to od najmłodszych lat!

Jennifer Garner o swoim podejściu do urody, którego uczy córki

Zapytana o najlepszą poradę, którą mogłaby przekazać swoim córko, Jennifer Garner odpowiedziała bez wahania:

Moje rady dotycząca urody są zawsze takie same: mniej patrz w lustro, mniej przejmuj się swoim odbiciem i porównywaniem, spójrz, co oferuje ci świat, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas.

Niby proste, a genialne. Choć może być trudne do wprowadzenia w życie ot tak, kiedy wzrastamy w obsesji piękna od najmłodszych lat.

Bez wątpienia Jennifer stawia na przeżywanie, na to, co może zrobić, dzięki ciału i uciekaniu od presji na idealny wygląd, która nas na co dzień atakuje z każdej strony. Takich głosów potrzebujemy od małego! Nasz wygląd to tylko jedna ze składowych, nie powinien leżeć u podstaw naszej wartości i spędzać nam snu z powiek, popychać nas do wydawania masy pieniędzy, tracenia czasu, kompleksów. Co innego raz na jakiś czas zrobienie wokół ciała czegoś przyjemnego, a co innego pościg za niestety niedoścignionym ideałem, który nie pozwala nam cieszyć się życiem tu i teraz.

Jennifer w tej samej rozmowie radzi, aby zająć czymś myśli, postawić na absorbującą aktywność, kiedy stajemy się bardzo krytyczne wobec siebie, kiedy autokrytyk krzyczy w naszej głowie, że nie jesteśmy wystarczająco ładn. Aby nie pozwolić na zaostrzenie tego stanu. 

Jennifer Garner – dzieci

Jennifer Garner to mama trójki dzieci, których doczekała się ze swoim drugim mężem został Benem Affleckiem. Mają dwie córki – Violet Anne (2005) i Seraphinę Rose Elizabeth (2009) oraz syna Samuela Garnera (2012). Garner i Affleck ogłosili separację w 2015 roku a rozwód sfianlizowali w roku 2018. Obecnie Jennifer spotyka się z biznesmenem Johnem Millerem od jesieni 2018 roku.