Wszystko zaczęło się 2 maja pierwszym castingiem w Sopocie. W kolejnych tygodniach poszukiwacze nowych twarzy odwiedzili Bydgoszcz, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań, Kielce oraz Warszawę. Łącznie do konkursu zgłosiło się 470 osób, z czego aż 255-ciu chłopców i 215 dziewcząt.

W końcu 30 maja projektant spośród dokładnie wyselekcjonowanej grupy 50 osób wybrał zwycięzców, którymi zostali 16-letnia Zuzanna Afrykańska z Warszawy oraz 25-letni Marcin Jaroszyński ze Szczecina. Na specjalne zaproszenie Łukasza Jemioła w sesji zdjęciowej kampanii udział weźmie także 17-letni Grzegorz Tlałka z Nysy.

Zuzanna, Marcin i Grzegorz w najbliższych dniach przyjadą na plan sesji zdjęciowej kampanii Basic jesień/zima 2015-2016. Zdjęcia wykona fotograf Łukasz Pukowiec.

Kilka słów o zwycięzcach:

Zuzanna Afrykańska w październiku skończy 17 lat. Do konkursu trafiła przez zwyczajny zbieg okoliczności. Przechodziła z mamą obok butiku Łukasza Jemioła na Mokotowskiej 26, gdzie odbywał się casting. Pasją Zuzy jest jeździectwo. W modelingu zadebiutuje udziałem w sesji zdjęciowej kampanii Łukasza Jemioła, a jeszcze w czerwcu poleci do Paryża. We wrześniu pojawi się na wybiegu podczas jubileuszowego pokazu Jemioła. Mama Zuzy, która także przyjechała na casting zapewniła, że będzie wspierała córkę w zagranicznych podróżach. 

Marcin Jaroszyński wysłał zgłoszenie internetowe i tym sposobem został zaproszony na casting finałowy do Warszawy. 25-letni Marcin jest instruktorem pływania i zapalonym fanem Taekwon-Do. Podobnie jak Zuza w najbliższych tygodniach poleci do Paryża na międzynarodowy kontrakt. Choć wiele razy słyszał od znajomych, żeby wysłać zgłoszenie do agencji modeli, to jego pierwsze spotkanie z profesjonalną agencją. Do Warszawy przyjechał sam, mimo wątpliwości, ostatecznie do wyjazdu do Warszawy przekonała go koleżanka z rodzinnego miasta.