Nowości marki Apple zawsze wywołują mnóstwo emocji. Nie tak dawno poznaliśmy najnowsze modele iPhone'a, czyli iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Jak zawsze, na specjalnie zorganizowanej w celu zaprezentowania ich konferencji, dowiedzieliśmy się o najważniejszych funkcjach popularnych smartfonów, a przede wszystkim o tym, że jeżeli od dawna marzył Wam się iPhone X, teraz możecie dostać go w tańszej wersji, a do wyboru macie aż 6 kolorów. Różne wersje kolorystyczne, czego nie było do tej pory, ma nowy MacBook Air. Laptop, który bardzo dobrze znacie, jest już nie tylko srebrny, ale również w odcieniu złotym i gwiezdnej szarości. Ale zmian wprowadzonych przy okazji nowej edycji słynnego MacBook Air jest znacznie więcej.

Kupiliście nowego iPhone’a? Możecie mieć bardzo poważny problem! >>>

MacBook Air 2018: czym różni się od poprzedniego modelu? 

Kto jest użytkownikiem MacBook'a może potwierdzić, że jest to niezwykle lekki i wydajny laptop. To też mówią liczne opinie ekspertów, czyniące tym samym z laptopa Apple jeden z najlepszych komputerów, jakie do tej pory pojawiły się na rynku. Jego mocna pozycja oraz liczne pochwały na pewno wpłynęły na to, że komputer przez lata (pierwsza wersja ukazała się w 2008 roku, kolejna w 2011) pozostawał w niezmienionej postaci. W końcu nadszedł moment, by podrasować świetny sprzęt, by stał się jeszcze lepszy. I jest! Najmocniejszym ogniwem nowego laptopa MacBook Air jest przede wszystkim nowy 13,3 calowy ekran Restina Display, o czterokrotnym zagęszczeniu pikseli. Nowy MacBook Air jest najlżejszym komputerem Apple, o 10 procent lżejszym i o 17 procent mniejszym od poprzedniego modelu - waży zaledwie 1,2 kg! To, co jest z kolei większe niż u poprzednika, to gładzik z obsługą Force Touch powiększony o 20 procent. Nowością jest także przycisk w prawym górnym roku, pozwalający na odblokowanie komputera za pomocą palca, a także czip T2 i ograniczenie portów do dwóch wejść USB-C Thunderbolt 3. To, co jeszcze może Was zainteresować to pamieć komputera: 8 lub 18 GB pamięci RAM oraz od 128 GB do 1,5 TB pamięci masowej. 

Już niedługo będziemy jeździć samochodami od Apple’a! >>>

Nowy MacBook Air: znamy polskie ceny i datę premiery

Jeśli macie chrapkę na nowego MacBook'a Air, musicie też dysponować konkretnym budżetem. A nawet bardzo konkretnym. Nowy laptop Apple nie należy bowiem do najtańszych. Najbardziej podstawowa wersja kosztuje 5 999 złotych i wówczas mamy 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci masowej SSD. Z kolei za konfigurację z pamięcią masową 256 GB zapłacimy 6 999 złotych. Natomiast najdroższa ze wszystkich możliwych opcji, to ta, kiedy wybieramy pojemność 256 GB plus 1,5 TB pamięci masowej. Wtedy nowy gadżet to koszt 12 595 złotych. Kiedy sprzętów możemy spodziewać się w sprzedaży? Dosłownie za kilka dni, bo już 7 listopada. Zamówienia można jednak składać już teraz. 

iPhone 8 Plus wybuchł podczas ładowania! [zdjęcia] >>>

Jest też nowy iPad Pro: specyfikacja, ceny, premiera

MacBook Air to nie koniec nowości. Także 7 listopada do sprzedaży trafi nowy iPad Pro. A w zasadzie dwa modele - w wersji z wyświetlaczem o przekątnej 11 oraz 12,9 cali. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Apple, sięgający krawędzi ekran przekształca iPada z linii Pro w „magiczną taflę szkła, którą możesz trzymać w dowolny sposób, żeby wyczarować, co tylko zechcesz". Obsługa jest banalnie prosta, co na pewno ucieszy tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tego typu sprzętem. Choćby dlatego, że jedno machnięcie iPadem w górę przenosi nas na ekran początkowy. iPad ma też Face ID, pozwalające na bezpieczne odblokowywanie urządzenie zarówno w pionie, jak i w poziomie, a także na logowanie się do aplikacji i płacenie za zakupy w App Store. Nowy iPad Pro ma też nowy Apple Pencil, który reaguje na dotyk użytkownika. Dwukrotnym stuknięciem wybierzecie inny rozmiar pędzla lub gumkę do wycierania i nie przerwie to Waszej pracy. Z ciekawszych funkcjonalności iPada, o których warto wspomnieć, to na pewno waga - niecałe pół kilograma(!). Ceny? Od 3 799 zł za wersję 11 cali, a od 4799 zł za wersję 12,9 cali. 

Apple przedstawia HomePod, czyli odpowiedź na Google Home >>>