Dorii Ragland, choć jest matką księżnej Sussex, udaje się zachować prywatność i trzymać z dala od obiektywów. Jednak dla córki jest w stanie zrobić wyjątek, a tym bardziej, jeśli dochodzi do tego szczytny cel. Kilka dni temu Doria oraz Meghan Markle w towarzystwie swojego męża, księcia Harry'ego, pojawiły się w Pałacu Kensington na promocji książki kucharskiej Razem. Książka kucharska naszej społeczności. Jest to pierwsza publikacja księżnej, której pasja do gotowania znana jest już z okresu, kiedy nie była jeszcze nawet narzeczoną księcia Harry'ego. Ale dla Meghan jest to szczególnie ważny debiut, gdyż w książce Razem. Książka kucharska naszej społeczności znajdzie się 50 przepisów, których autorkami są kobiety, będące członkami wspólnoty dotkniętej ubiegłoroczną tragedią pożaru wieżowca Grenfell Tower w Londynie. Życie straciły wówczas 72 osoby.

Doria Ragland, chcąc również okazać swoje wsparcie w ramach tej wyjątkowej inicjatywy, dołączyła do swojej córki i spotkała się z autorkami przepisów zamieszczonych w książce kucharskiej i członkiniami The Hub Community Kitchen. Co to właściwie jest? 

Miejsce stworzone dla kobiet, w której mogą dzielić radość, żal po stracie bliskich i poczuć wspólnotę, którą rodzi wspólne gotowanie. Spotkanie różnych kultur pod jednym dachem kreuje przestrzeń pozwalającą na nowo poczuć normalność, zaspokaja uniwersalną potrzebę bliskości, daje ukojenie i łączy poprzez jedzenie. Pozwala wspólnie przechodzić przez kryzysy i wspólnie odnajdywać radość życia. To miejsce, do którego chce się przynależeć" - tak Pałac Kensington opisuje kuchnię stworzoną w ubiegłym roku z dedykacją dla ofiar pożaru, które straciły dach nad głową.

Jak możecie się domyślić, dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony właśnie na utrzymanie tego miejsca. Publikację można już zamawiać na Amazonie za niecałe 10 dolarów (ok. 36 zł), a wysyłka ruszy 25 września. 

ZOBACZ TAKŻE: Suknia ślubna Meghan Markle trafi na wystawę!