Temat tegorocznej Met Gali był z pewnością jednym z najciekawszych, jakie do tej pory wymyślono. Zaproszeni na imprezę goście, hasło Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination wzięli sobie do serca bardzo głęboko, w związku z czym na czerwonym dywanie mogliśmy oglądać mnóstwo spektakularnych stylizacji. Religijne motywy, które w modzie obecne są od wieków, ciekawie przedstawiła Madonna, Katy Perry, Jared Leto, Lana del Rey, Blake Lively czy "papieżyca" Rihanna. Jak będzie w przyszłym roku? Choć wydawać by się mogło, że już bardziej kontrowersyjnie i na bogato być nie może, okazuje się, że jednak może! Właśnie poznaliśmy temat przewodni Met Gali 2019 i jesteśmy zachwyceni!

Met Gala 2019: temat przewodni gali i wystawy w The Metropolitan Museum of Art 

Met Gala 2019 organizowana będzie pod hasłem Camp: Notes on Fashion. To oczywiście także temat wystawy The Metropolitan Museum of Art, która wystartuje 9 maja i potrwa do 8 września 2019 roku, a jej inauguracja będzie miała rzecz jasna miejsce na Met Gali 6 maja, czyli jak zwykle w pierwszy poniedziałek tego miesiąca. Camp: Notes on Fashion nawiązuje do estetyki kampu i słynnego eseju Notes of Camp Susan Sontag z 1964 roku. Amerykańska pisarka odniosła się w nim do kampowego pojmowania sztuki, czyli skłanianiu się ku temu, co nienaturalne przesadzone, sztuczne. Co to może oznaczać w kontekście dress code'u Met Gali? Bez wątpienia jedno - brak jakichkolwiek ograniczeń. Dlatego już teraz nie możemy doczekać się tych przerysowanych, przesadzonych stylizacji, inspirowanych różnymi motywami zarówno z kultury wysokiej, jak i popularnej, prześmiewczych, pełnych analogii. Nie ma chyba lepszego momentu na taki temat przewodni, jak aktualna sytuacja, nie tylko w modzie. Tak właśnie uważa Andrew Bolton, kurator wystawy, który sam przez ostatnie kilka lat badał opisaną przez Sontag ideę kampu. 

Met Gala 2018: najpiękniejsze (i najdziwniejsze) makijaże i fryzury gwiazd >>>

Wracając jednak do samej wystawy, w ramach Camp: Notes on Fashion znajdzie się 175 obiektów, w tym projektów z kolekcji damskich, męskich, rzeźb i obrazów, jakie powstały na przestrzeni wieków począwszy od XVII wieku aż do współczesności. Jeśli chodzi o kreacje od największych projektantów, będą to na pewno projekty Cristóbala Balenciagi, Johna Galliano, zarówno za jego kadencji w domu mody Martin Margiela, a także Dior i pod jego własnym brandem, Jeana Paula Gaultiera, Demny Gvasalii, czyli tego, co zrobił dla swojej własnej marki, jak i dla Balenciagi, Marca Jacobsa, także za czasów jego rządów w Louis Vuitton, Christiana Lacroix, Karla Lagerfelda. Miuccii Prady, Richarda Quinna, Yvesa Saint Laurenta, Elsy Schiaparelli, Jeremy'ego Scotta, Anny Sui, Donatelli i Gianniego Versace, Vivienne Westwood, aż w końcu Alessandra Michele, czyli głównego projektanta Gucci. I w przypadku tego ostatniego trzeba koniecznie wspomnieć też o jego innej roli na Met Gali 2019.

Alessandro Michele jest bowiem jednym ze współgospodarzy Met Gali 2019. Oprócz niego, w gronie gwiazd pomagających Annie Wintour w promowaniu wystawy, jak i imprezy, znaleźli się również Lady Gaga, Harry Styles oraz Serena Williams

Met Gala 2018: gwiazdy na czerwonym dywanie. Zobaczcie wszystkie stylizacje z Met Ball! >>>