Jakie kolory włosów będą modne wiosną 2024? Spieszymy z odpowiedzią. W tym sezonie panuje duża różnorodność. W trendach są blondy (i ultra jasne, wręcz wpadające w biel, i te nieco ciemniejsze, a zarazem prezentujące się bardziej naturalnie), rudości, a także trochę bardziej wyrazisty burgund. Nie brakuje inspiracji słodyczami oraz kawą. Nadchodzące miesiące będą należeć do pięciu odcieni. Oto modne kolory włosów na wiosnę 2024. Zainspirujcie się.

Modne kolory włosów na wiosnę 2024 – chantilly cream blonde 

Naszą pierwszą propozycję na nadchodzące miesiące podpatrzyłyśmy u topowych gwiazd, na czele z Beyoncé i Elizabeth Debicki. Śmietanowy blond, bo właśnie o ten odcień chodzi, można uznać za stylową alternatywę dla platyny. To bardzo, bardzo jasny kolor – jednolity, a zarazem bardzo kremowy. Chantilly cream blonde zachwyca. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że tego typu koloryzacja może być obciążająca dla włosów. Szczególnie u posiadaczek oraz posiadaczy ciemniejszych pasm.  

Modne kolory włosów na wiosnę 2024 – Bambi blonde 

Jeśli wolicie bardziej naturalny efekt na włosach, wiosną 2024 zwróćcie uwagę na Bambi blonde. To przepiękna mieszanka złotych i piaskowych odcieni w stylu quiet luxury. Naszym zdaniem sprawdzi się świetnie u osób z blond włosami, które chciałyby odświeżyć swój obecny kolor. 

Modne kolory włosów na wiosnę 2024 – burgund 

Burgund, cherry cola, pecan red... Ten kolor występuje pod różnymi nazwami. Ale kojarzy się przede wszystkim z Duą Lipą, która od kilku miesięcy z dumą nosi go na własnych włosach. Proponujemy, by zainspirować się nią w (najbliższej) przyszłości. Jest piękny i nieoczywisty. Od razu zwraca uwagę. Do tego, wbrew pozorom, jest całkiem uniwersalny. 

fot. Getty Images / Axelle/Bauer-Griffin / Contributor

Modne kolory włosów na wiosnę 2024 – soft ginger red 

Kilka sezonów temu odcienie rudego zaczęły regularnie pojawiać się w zestawieniach modnych kolorów włosów. Wiosna 2024 będzie należeć do soft ginger red. To stylowy i elegancki, lekko przygaszony odcień. Co więcej, przepięknie podkreśla zielone oczy. 

fot. Getty Images / Steve Granitz / Contributor

Zobacz także:

Modne kolory włosów na wiosnę 2024 – espresso brunette 

Nie zapominamy o miłośniczkach i miłośnikach ciemnych kolorów włosów. Espresso brunette to bardzo ciemny brąz. Warto jednak wspomnieć, że w tym wypadku liczy się nie tylko konkretny odcień, ale również wysoki połysk. Do grona fanek tego odcienia należy m.in. Selena Gomez. W związku z tym aktualne zdjęcia gwiazdy mogą wam posłużyć jako inspiracja. 

fot. Getty Images / Steve Granitz / Contributor

Które modne kolory włosów na wiosnę 2024 przypadły wam do gustu?