Każda z nas przechodzi okres inaczej. Jednak wielu kobietom „te” dni upływają pod znakiem bólu i cierpienia. Niestety w gabinetach lekarskich (i nie tylko) często słyszą, że okres musi boleć i nic z tym nie można zrobić. Menstruacja to niezwykle ważna kwestia, o której wciąż za mało się mówi. A przecież dotyczy większości z nas. Temat okresu, a także tego, jak podczas menstruacji czują się dziewczyny, podjęła jedna z najfajniejszych i najbardziej cool marek na polskim rynku, czyli PLNY LALA.

Okres wolny od pracy – PLNY LALA wprowadza dodatkowy dzień wolny od pracy dla dziewczyn, które cierpią podczas okresu

Być kobietą, być kobietą to ja lubię nawet, to jest fajna rzecz, ale w „Te” dni to ja dziękuje, przepraszam, ja się cholera wyprowadzam – napisała na Instagramie dyrektor kreatywna PLNY LALA. Elisa Minetti przyznała również, że słyszała od innych kobiet, jak ciężko przechodzą okres. Okazuje się, że zdecydowana większość teamu PLNY LALA stanowią dziewczyny. Dbając o komfort swoich pracowniczek, Elisa Minetti postanowiła wprowadzić dodatkowe dni wolne od pracy. Będą mogły skorzystać z nich kobiety zatrudnione w PLNY LALA, które cierpią podczas okresu. Brawo! Co więcej, Elisa Minetti zachęca inne firmy do przyłączenia się do akcji Okres wolny od pracy. Jak podoba wam się ten pomysł? My jesteśmy zachwycone tą inicjatywą.

Międzynarodowa korporacja również wprowadza urlop miesiączkowy

Indyjski gigant Zomato również zdecydował się wprowadzić urlop miesiączkowy, który pozwoli odpocząć kobietom oraz osobom transpłciowym i wziąć płatny urlop, gdy potrzebują tego w trakcie okresu. Dyrektor generalny zapowiedział, że przysługuje im 10 dodatkowych wolnych dni. Wysyłała również maila do swoich pracowników, w którym tłumaczy swoją dezycję. – Proszenie o urlop miesiączkowy nie powinno wiązać się ze wstydem albo ze stygmatyzacją. Powinnyście czuć się swobodnie, aby być w stanie mówić osobom w grupach wewnętrznych albo pisać w e-mailach, że danego dnia jesteście na urlopie miesiączkowym. (...) Wiem, że skurcze menstruacyjne są bardzo bolesne dla wielu kobiet i musimy je wspierać w tym, przez co przechodzą, jeśli chcemy stworzyć w Zomato prawdziwą wspólnotę – napisał w oficjalnym oświadczeniu Deepinder Goyal. Mamy nadzieję, że kolejne firmy pójdą w ślad Zomato i PLNY Lala. 

W szkołach będą dostępne darmowe tampony i podpaski! >>>

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@elisa_minetti Szefowa Wszystkich Szefów : Być kobietą, być kobietą to ja lubię nawet, to jest fajna rzecz, ale w „Te” dni to ja dziękuje, przepraszam, ja się cholera wyprowadzam. Nawet te wszystkie nazwy...okres, menstruacja- już lepiej by było Monstruacja, a ciota czy ciotka... przyzwoitej nazwy brak. Jak przeanalizowałam sobie ile razy w rozmowach z dziewczynami słyszę „i jeszcze okresu dostałam” to wyszło, że to sprawa wyjątkowo dla nas wszystkich istotna. Dlatego chcąc poprawić chociaż trochę humor dziewczynom, które na codzień pracują w teamie @plnylala, czyli większości naszego zespołu proponuję ( i wprowadzam od dzisiaj! ) jeden dzień okresu, ten najgorszy, dniem wolnym od pracy. Płatnym of course ... i mam nadzieję, że więcej firm przyłączy się do mnie #lalafamily #heartonfire #okreswolnyodpracy #cialopozytywne #jestemkobietą

Post udostępniony przez PLNY LALA (@plnylala) Mar 5, 2020 o 12:31 PST