Paprocki&Brzozowski poszli na całość. Gigantyczna, postindustrialna przestrzeń Praskiej Drukarni, setki zaproszonych gości, oślepiające błyski fleszy, imponujący wybieg. Modowy duet w tym sezonie pokazał nie jedną, ale aż dwie kolekcje. Pokaz wieczorowej linii poprzedził debiut pełnej basicowej kolekcji Plants.

Zobaczcie jakie gwiazdy, pojawiły się na pokazie Paprocki&Brzozowski jesień/zima 2015

PLANTS by Paprocki&Brzozowski

 

Znani głównie z mody wieczorowej (której bez dwóch zdań są absolutnymi mistrzami!) Paprocki&Brzozowski swoją przygodę z basiciem zaczęli już dosyć dawno. Do tej pory, przemycali casualowe akcenty w swoich kolekcjach. T-shirty z jubileuszową 13 i bluzy z kolekcji SEX zrobiły furorę wśród gwiazd i nie tylko! W tym sezonie zdecydowali się rozwinąć Plants i pokazali pierwszą kompletną kolekcję linii.

Co zaskakujące zamiast miękkich, organicznych form, jakie mogłaby sugerowałać nazwa, na wybiegu zobaczyliśmy graficzne ubrania z rockowym sznytem jak z kolekcji Saint Laurent. Marcin i Mariusz przy jej tworzeniu inspirowali się malarstwem i grafiką. Cała kolekcja utrzymana była w bieli, czerni i szarościach. Nie zabrakło motywów rodem z pracowni Jacksona Pollocka. Na wybiegu pojawiły się ekspresjonistycznie pochlapane farbą bluzy, t-shirty, płaszcze. I te rajstopy wykonane we współpracy z firmą Gatta! Już ostrzymy sobie na nie zęby w redakcji. Obok malarskich printów na wybiegu pojawiły się nadrukowane splątane łańcuchy i cekiny z fakturą przypominającą wzór moro. Obok typowo codziennych tkanin i fasonów jak dresowe bluzy, dżinsy z dziurami i bawełniane t-shirty pojawiły się nieco bardziej wieczorowe, a w zasadzie klubowe stylizacje: metaliczne sukienki, skórzane asymetryczne spódnice, futrzane płaszcze i topy z efektem lustra. 4 hasła idealnie oddające charakter linii Plants to młodość, dynamizm, spontaniczność i kontrast. Ciekawe były też warstwowość i połączenia tkanin zwiastujące to, co chwilę później zobaczyliśmy w pokazie regularnej kolekcji.

Wszystkie zdjęcia z pokazu kolekcji Plants by Paprocki&Brzozowski możecie zobaczyć w naszej galerii.

 

Paprocki&Brzozowski jesień-zima 2015/16

 

Po chwili ciszy na wybiegu rozbrzmiała pięknie niepokojąca muzyka. Pokaz otworzyła twarz ostatniej kampanii duetu Maddie Kulicka (Model Plus), gdy tylko pojawiła się na wybiegu w kamelowym, patchworkowym płaszczu, wiedzieliśmy, że będzie ciekawie.

Zdjęcia z gorącej kampanii kolekcji SEX Paprocki&Brzozowski wiosna/lato 2015 znajdziecie tutaj

Tutaj inspiracje były podobne, ale kolekcja bez wątpienia zupełnie inna. Projektanci inspirowali się twórczością kubistów szczególnie Pabla Picassa i Georges’a Braque’a. Ich celem było zerwanie ze stereotypami poprzez eksperyment z formą i proporcjami ciała, a także podejście do sylwetki, tak jak do rzeźby- budowanie w taki sposób, żeby była interesująca z każdej strony. Na wybiegu zobaczyliśmy prawdziwe krawieckie cuda z elementami charakterystycznymi dla marki: obszyte kontrastującą lamówką metalowe suwaki, widoczne zaszewki przeszyte na prawej stronie materiału, asymetryczne kroje, luźno opadające szarfy. Nowością były nie tyle zestawienia różnorodnych tkanin, bo wyczucie materiału Paprocki&Brzozowski mają chyba we krwi, co inny niż dotychczas, bo patchworkowy sposób ich mieszania. Kaszmiry i krepy, żorżety i wełny, jedwabie i dżerseje mieszały się na sukienkach, topach i spódnicach. Od kontrastów i kolorystycznych (tutaj klasycznie pojawiła się czerń, biel i beże z akcentami błękitu i zieleni) i fakturowych kolekcja aż kipiała. Nam najbardziej jednak wpadły w oko te jednolite w kolorze fasony- ich wyszukana, "oplatająca" sylwetkę konstrukcja nie potrzebowała dodatkowych ozdobników. Delikatne asymetryczne przecięcia na rękawach i dekoltach prezentowały się zjawiskowo. Duże wrażenie robiły też symetryczne, modernistyczne fasony płaszczy, rozszerzanych spodni 7/8, oversize'owych bluz. Ten, w najlepszym tego słowa znaczeniu, minimalizm był punktem programu! Założę się, że za zielony płaszcz zamykający pokaz niejedna z was (ze mną na czele!) dałaby się pokroić.

Wszystkie zdjęcia z kolekcji Paprocki&Brzozowski jesień-zima 2015/16 w naszej galerii!

 

Partnerzy pokazu

Uzupełnieniem stylizacji do pokazu była biżuteria firmy APART oraz buty marki KAZAR i New Balance

Produkcja: Gabriela Michalczuk / paprocki&brzozowski
Producent wykonawczy: Mea Group
Reżyseria: Katarzyna Sokołowska
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Makijaż: Patrycja Dobrzeniecka / REVLON
Fryzury: Kacper Rączkowski i Piotr Wasiński / Kevin Murphy
Stylizacja poznokci: Marzena Kanclerska / REVLON
Muzyka: BUENO BROS (UK/PL)
Animacje: OnLight

Partnerami wydarzenia byli: Huawei, Wedel, Mazda, Kazar, New Balance, Apart, Gatta, Cisowianka Perlage, Ballantine’s, Ballantine’s Brasil, CIN&CIN PROSECCO, Cydr Lubelski, REVLON, Kevin Murphy, Mińska 65 oraz Mea Group

kamila wagner