Podczas tej pełni księżyca zrealizuj swoje długo dokładne plany, zakończ i zamknij stare projekty i niepotrzebne konflikty, otwórz nowe rozdziały. Przygotuj się na zmiany i postaw na intuicję. Końcówka lutego może zdeterminować wiele kolejnych miesięcy...

Pełnia księżyca w lutym 2024 – kiedy wypada i co oznacza?

Pełnia księżyca w lutym 2024 rozpoczęła się w sobotę, 24 lutego 2024 dokładnie o godzinie 13:30 czasu środkowoeuropejskiego. Słońce znajduje się w mistycznym, wrażliwym i twórczym znaku Ryb, księżyc w pełni znajduje się w cierpliwym i analitycznym znaku Panny. Te dwa przeciwne znaki zodiaku mają wspólną energię, ale realizują ją w inny sposób. Podczas gdy Panna reprezentuje formę, porządek i wyrafinowanie, Ryby – płynność i nieskończoność. A wszystko to wpływa na naszą pracę i podejście do niej.

Panna symbolizuje wzmożoną pracę, pełnia księżyca to czas jej ukończenia. Nadchodzi więc dobry czas na załatwienie spraw. Zamykanie przeciągających się projektów, zajmowanie się obowiązkami domowymi, przeglądanie list rzeczy do zrobienia – wszystko to warto zrobić w czasie pełni. Jej skoncentrowana energia daje szansę na zrobienie wielu rzeczy, które się kumulowały. Praca, którą wykonasz teraz, może przynieść wiele korzyści, także finansowych.

Pełnia księżyca w lutym 2024 – co warto zrobić?

  • Załatwiaj i odhaczaj: Zrób listę rzeczy do zrobienia i ją realizuj. Przy każdym zadaniu napisz notatkę, która pomoże ci je szybciej i efektywnej zrealizować. Teraz jest na to najlepsza pora – energia pełni przyspiesza procesy i napędza do działania.
  • Poszukaj tego, co cię rozprasza i wyeliminuj to. Przemyśl, co najczęściej przeszkadza ci w skupieniu się. Skup się na najważniejszych zadaniach i działaj zgodnie z ustalonym planem. Unikaj skakania z jednego zadania na drugie.
  • Wyznaczaj granice. Pamiętaj, że to także rodzaj szacunku do samego siebie. Nie pozwól, aby ktoś rujnował coś, co udało ci się samodzielnie stworzyć.
  • Oddychaj. Nie daj sobie wejść na głowę i nie bierz na siebie zbyt dużo. Niech energia cię niesie, a nie przytłacza.

Pełnia księżyca w lutym 2024 – czego lepiej się wystrzegać?

Uważaj na pułapkę toksycznej produktywności. Im więcej uda nam się zrobić, tym więcej wyzwań sobie stawiamy, dlatego zdecydowanie nie przesadzaj. Pracuj wytrwale, ale ulegaj presji, która promuje nieustanne przepracowywanie się i ignorowanie potrzeb własnego ciała i umysłu. 

Nie obniżaj standardów. W dzisiejszych czasach nie odpuszczaj niczego, co nie spełnia twoich standardów. Zachowanie wysokich standardów jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu i spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Nie bierz na siebie cudzych emocji. To bardzo ważna zasada, która może poprawić twoje samopoczucie i relacje z innymi. Każdy człowiek ponosi odpowiedzialność za swoje własne emocje i reakcje. Nie jesteś w stanie kontrolować tego, co inni czują ani jak reagują na różne sytuacje. Nie zapominaj o tym.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na glamour.de

Zobacz także: