Być może po przeczytaniu tytułu, właśnie przecieracie oczy ze zdumienia. Ale najnowsza aplikacja, którą stworzyli Polacy, ma szansę zrobić prawdziwą rewolucję. Dlaczego? Ponieważ jest najbezpieczniejszym komunikatorem, jaki powstał. Chroni wymieniane informacje przed skanującymi korespondencję internetową systemami, szyfrując wysłane wiadomości, których nie są w stanie odczytać nawet administratorzy aplikacji.

Coraz częściej słyszymy o tym, że wgląd w wymieniane wiadomości za pośrednictwem Messengera, WhatsApp'a i innych popularnych aplikacji mają osoby postronne. Oprócz tego, że na podstawie prywatnej korespondencji, apki przetwarzają i zbierają dane osobowe, aby dopasowywać kontent reklamowy, nasze rozmowy są dostępne dla administratorów i łatwo mogą wpaść w ręce hackerów, ponieważ nie chroni je żaden program.

Swoje ulubione aplikacje na telefon pokazuje nam Tycjana z Princess Rap >>>

Czym UseCryptMessenger zagraża Messengerowi i aplikacji WhatsApp?

Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym, ale komunikator stworzony przez Polaków jest najbezpieczniejszą formą porozumiewania się, ponieważ szyfrowane wiadomości są nie do odczytania przez osoby postronne. Istnieje możliwość ustawienia czasu odczytania, a po upływie terminu wiadomość znika. Oprócz szyfrowania wiadomości przesyłanych między użytkownikami, UseCryptMessenger nie przetrzymuje plików oraz treści, a to oznacza, że po skasowaniu aplikacji wszystko znika. To bezpieczne rozwiązanie dla firm oraz przedsiębiorstw, które dbają o poufną wymianę informacji. Co więcej, może sprawdzić, czy telefon nie został zhakowany oraz czy nasze połączenia nie są monitorowane przez inne programy znajdujące się na tym samym urządzeniu.

Nowa, długo wyczekiwana funkcja Instagrama jest już dostępna! >>>

Aplikację UseCryptMessenger można pobrać w Google Play i App Store, a miesięczny abonament kosztuje mniej niż 60 zł. Po zainstalowaniu i zalogowaniu się, system informuje o tym, kto z naszej skrzynki kontaktów telefonicznych także korzysta z apki.