Nowa kolekcja sieci Ikea to odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia. W miejsce klasycznych rozwiązań w skandynawskim stylu w linii Spänst znajdziemy projekty, które są dowodem na całkowicie nowe spojrzenie na kwestię projektowania i wyposażenia wnętrz. I nie chodzi tylko o meble! Spänst to ukłon w stronę miejskiego stylu i pasji Millenialsów, dlatego obok modernistycznych przezroczystych pudełek na buty czy lampy z opcją przytwierdzenia do smartfona, w kolekcji znajdziemy też sportowa torbę, deskorolkę i obręcz oraz piłkę do koszykówki.

ZOBACZ TAKŻE: Kilka faktów o IKEA, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia >>>

Co więcej, jak przekonują twórcy kolekcji, w tym m.in. polska artystka Maja Ganszyniec, mieszkanie to odzwierciedlenie naszej osobowości, a więc ubrania i sprzęty, które służą do oddawania się pasjom warto eksponować, a nie chować.

Chcę, by ludzie mogli czerpać dumę z tego, jak prezentują swoje ubrania i obuwie, umożliwiając im docenienie ulubionych przedmiotów również wtedy, gdy nie mają ich akurat na sobie. (…) Jako projektant mody wiem, że ludzie chcą pokazywać innym swoje ubrania, buty i akcesoria. Po co wydawać dużo pieniędzy na parę sportowych butów, jeśli mielibyśmy je chować w szafie? – podkreśla współtwórca kolekcji Chris Stamp.

Dla Mai Ganszyniec nie jest to pierwszy raz, jeśli chodzi o współpracę Ikeą. Tym razem projektantka dała upust zamiłowaniu do inteligentnych materiałów, z których stworzyła m.in. szafę z materiałowej siatki czy stołek kreślarski.

Ciekawie było na nowo definiować, czym są „produkty IKEA” i zaproponować coś, czego dotąd jeszcze nie było. (…) Dzięki tej kolekcji nauczyłam się, że warto przesuwać granice. Zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które według nas były mocne i śmiałe, bo inaczej nie miałoby to najmniejszego sensu – podsumowuje artystka.

Nowości będą dostępne w sklepach Ikea od początku maja i będzie je można kupić przez 9 tygodni, ale jak to często bywa w przypadku limitowanych kolekcji, obstawiamy, że zapasy wyczepią się dużo wcześniej. Macie swoich faworytów?

ZOBACZ TAKŻE: Powstała kolekcja mini mebli dla kotów >>>