Jeśli chodzi o preferowane pozycje seksualne i rodzaje seksu, to wszystko zależeć może od dnia, nastroju, tego, z kim idziemy do łóżka. To też zmienia się zwykle z czasem. Ale oczywiście zazwyczaj mamy mniej lub bardziej konkretne upodobania w tej kwestii. Serwis Superdrug Online Doctor postanowił sprawdzić, jak to wygląda na szerszą skalę. Przeprowadzono badanie na 500 osobach z Europy i 500 ze Stanów, które deklarowały, że testowały w swoim życiu seksualnym 8 najpopularniejszych pozycji, m.in. klasyczną (tzw. misjonarską), kowbojską, łyżeczki, na pieska, 69 czy stojącą. Warto zaznaczyć, że do badania zaproszono heteroseksualnych mężczyzn i heteroseksualne kobiety. Co się okazało?

Najpopularniejsze pozycje seksualne

Jeśli chodzi o kobiety, to najlepszą pozycją jest według nich pozycja kowbojska (cowgirl). Prawie 30% ankietowanych kobiet przyznało, że ta pozycja zapewnia im najlepsze i najszybsze orgazmy. W takim układzie czują się też najbardziej sexy – deklarowało to 49% badanych.

Jeśli chodzi zaś o bliskość z partnerem, bycie z nim w satysfakcjonującym kontakcie, to zdecydowanie na prowadzenie wysuwa się pozycja klasyczna – dla 60% kobiet i ponad 50% mężczyzn jest ona najlepsza pod tym względem. Ankietowane i ankietowani doceniali możliwość pozostawania w kontakcie wzrokowym, całowania się, sprawdzania swoich reakcji. Na drugim miejscu plasują się tzw. łyżeczki.

Najgorsze pozycje seksualne 

Które z pozycji najmniej nam odpowiadają? Okazuje się, że najgorsze pozycje seksualne to te niewygodne. Dla kobiet najgorsze okazało się uprawianie seksu na stojąco. 

Superdrug Online Doctor podaje też, że sporą niechęć żywimy również do seksu analnego, jak i pozycji zwanej taczką, która wymaga niezłej kondycji fizycznej. I choć czasem warto próbować nowości w sypialni, to faktycznie pewne rodzaje seksu wymagają od nas sprawności. W innym wypadku można nabawić się kontuzji. Ale to już materiał na zupełnie inny artykuł.