Róż w kamieniu lub pudrze

Pokruszony lub w formie stałej - róż w postaci pudru nakładanego miękkim pędzlem to najpopularniejsza forma tego kosmetyku. Sprasowany puder jest bardziej praktyczny, jeśli lubisz poprawiać makijaż w ciągu dnia. Możesz wrzucić go do torebki i nie martwić się, że rozsypie się jak wersja w pyłku.

Jakie są największe zalety tego rodzaju różu? Przede wszystkim szeroka gama kolorów. W związku z tym, że właściwie każda marka kosmetyków kolorowych ma w swojej ofercie róż w pudrze, możemy bez problemu znaleźć kolor odpowiedni dla każdej cery. Pudry są też łatwe w aplikacji - dwa pociągnięcia pędzla wystarczą. Niestety, nie mają one najlepszej trwałości. Należy poprawiać je co 3-4 godziny, a w przypadku skóry tłustej nawet częściej.  

Uwaga! Jeśli macie skórę tłustą, róż w pudrze może zmieniać swój odcień na skórze. To wina sebum, które negatywnie wpływa na trwałość i kolor kosmetyku. Taki róż lepiej sprawdzi się przy cerze mieszanej lub normalnej.

Róż w płynie lub żelu

To tak zwany "stain" lub "tint". Kosmetyk, który nadaje skórze stopniowy, coraz bardziej intensywny odcień, w zależności od grubości nałożonej warstwy. Róże w płynie często zastępowane są gęstszymi, łatwiejszymi w aplikacji formułami żelowymi. Warto jednak wypróbować na swojej skórze, która wersja jest dla nas lepsza.

Najbardziej znanym różem w płynie jest produkt marki Benefit - BeneTint, który powstał jako odpowiedź na potrzeby pewnej striptizerki. Szukała ona produktu, który na czas występów podkreśliłby kolor jej... sutków. Teraz tinty stosujemy w makijażu twarzy (choć oczywiście droga wolna!) i możemy nakładać je na policzki oraz usta. 

Róż w kremie lub musie

To wersja, która łączy w sobie zalety dwóch poprzednich formuł. Daje możliwość blendowania, czyli rozcierania koloru na skórze, tak jak róże w płynie, ale jednocześnie jest bardzo łatwy w aplikacji - trudniej przesadzić jego ilością niż w przypadku płynu. Ogromną zaletą tego typu produktów jest fakt, że świetnie sprawdzają się przy makijażu problematycznych cer. To dobry wybór dla dziewczyn o cerze tłustej, ale też przesuszonej.

Przed zakupem warto sprawdzić, jak wybrany przez nas róż łączy się ze stosowanym już podkładem. Zdarza się (rzadko, ale po co ryzykować), że formuły nie dopasowują się do siebie i kosmetyki nie dają naturalnego efektu. 

Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie propozycje kosmetyków w różnych konsystencjach.

Więcej produktów TUTAJ.