Tłumimy w zarodku wątpliwości, ignorujemy sygnały, jakie wysyła mi organizm, wyciszamy poczucie zmęczenia i zniechęcenia rutyną codzienności, nie robimy sobie wolnego od obowiązków, mając poczucie, że cała nasza misterna życiowa układanka runie… Brzmi znajomo? Kobiety bez diety to rozmowy kilku autorek, które prezentują swoje doświadczenia, swoje żywieniowe sympatie i antypatie. Każda z nich: dietetyczek, psycholożek ma indywidualny pogląd na dietę, podbudowany wieloletnią praktyką z pacjentami.

Stop przemocy na talerzu. Stop przemocy wobec własnego ciała, które - jak mówi Hanna - jest narzędziem do prowadzenia satysfakcjonującego życia. Sama jest fanką wypracowywania pozytywnych nawyków żywieniowych, bo chodzi tu o zdrowy styl życia, a nie chwilową dietę, po której wracamy do starych przyzwyczajeń po chwilowym wyposzczeniu. Urozmaicenie diety, nauka gotowania, podchodzenie z ciekawością do tego, co się je i słuchanie własnego ciała uważa za klucz do dobrego podejścia do diety. Zdecydowanie przestrzega przed traktowaniem jedzenia jako pocieszyciela i poprawiacz humoru, bo emocji się nie je, emocje się przeżywa.

Polacy wciąż szukają i pragną diety-cud. Kiedy Hanna przedstawia swoim klientom pomysły na urozmaicenie diety, dostosowanie jej do ich potrzeb, czasem słyszy od nich "a może powinnyśmy ograniczyć węglowodanów?", "może utnijmy tłuszcze?" albo "a dostanę jakieś tabletki albo suplementy?". Jak sama przyznaje można szybko schudnąć na restrykcyjnych dietach, ale potem to się obraca na niekorzyść i człowiek wręcz rzuca się na to "zakazane" jedzenie

„Jak zmienić pasję w biznes?”, czyli Kwiaciara w kolejnym odcinku #girlsTALK >>>

"Jeść można wszystko. I to nawet na diecie restrykcyjnej" - mówi Hanna. Jednak problem polega na tym, że Polacy nie potrafią zjeść małej ilości niezdrowych rzeczy - jeśli mogą zjeść czekoladkę to nie zjedzą jednej kostki tylko całą tabliczkę. Nie wolno się obwiniać z powodu chwilowych odstępstw od diety. Dietetyk też ma ludzką twarz - rozumie, że czasem potrzebna jest odskocznia, tzw. "cheat meal" i brak wyrzutów sumienia z jego powodu. W końcu im bardziej coś zakazane, tym bardziej kusi.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.