Wnętrze w najlepszym (dla ciebie) stylu

Niektórzy z nas najlepiej czują się we wnętrzach, które cechuje prostota i spokój, charakterystyczne dla stylu japandi, podczas gdy inni nie mogą oprzeć się ciepłu i dynamice, jaką oferuje estetyka śródziemnomorska. Niezależnie od tego, czy jesteś wierny jednemu stylowi, czy lubisz łączyć różne podejścia, kluczem jest stworzenie przestrzeni zapewniającej poczucie harmonii i przynależności. Dzięki temu każda spędzona w nim chwila pozwoli złapać oddech i będzie odskocznią od zgiełku dnia codziennego.

Kolekcja MONPELLI od marki Paradyż staje się narzędziem, które pozwala taką przestrzeń stworzyć, oferując szeroki wachlarz możliwości.

Pomiędzy tradycją a nowoczesnością

MONPELLI to kolekcja, która czerpie z bogatej tradycji rzemiosła, łącząc ją z nowoczesnym designem. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, formą przypominającą tradycyjną cegłę, a charakterystyczne wykończenie nawiązujące do rzemieślniczej pracy ludzkich rąk to ukłon w stronę kultu piękna niedoskonałości, odejście od idealnie prostej formy na korzyść miękkiej sensualnej krawędzi ukrytej w formie płytki. To wszystko sprawia, że MONPELLI doskonale wpisuje się w różnorodne wnętrza, od tych nawiązujących do historii, po ultranowoczesne przestrzenie.

Materiały prasowe

Inspiracja stylem japandi: spokój i minimalizm

Styl japandi, będący połączeniem japońskiej estetyki zen ze skandynawskim nordyckim minimalizmem, stawia na prostotę, funkcjonalność i bliskość natury. Akcenty wabi-sabi podkreślają piękno niedoskonałości.

Wykorzystując elementy kolekcji MONPELLI, możesz stworzyć przestrzeń, która oddaje ducha tego stylu przez stonowane kolory, naturalne materiały i subtelne tekstury. Wybór strukturalnej płytki w bieli czy delikatnej szarości Ash uzupełnione o barwy Ivory to gwarancja relaksu i spokoju we wnętrzu. Jednocześnie proste linie i delikatne wykończenia płyt wprowadzą do domu atmosferę spokoju i harmonii, zachęcając do odpoczynku i kontemplacji.

Materiały prasowe

Ciepło i życie w stylu śródziemnomorskim

Z kolei jeśli tęsknisz za słońcem, ciepłem i kolorem, postaw na wnętrza w stylu śródziemnomorskim. Żywe kolory płytek z kolekcji MONPELLI, takie jak intensywne czerwienie, głębokie błękity czy ciepłe beże, mogą stać się fundamentem aranżacji pełnej życia. Organiczne kształty i tekstury płyt nawiązują do naturalnej, nieokiełznanej estetyki Morza Śródziemnego, tworząc wnętrza, które pulsują energią i zapraszają do wspólnego spędzania czasu.

Materiały prasowe

Styl Memphis: designerska rebelia

Wybuchowy, kolorowy styl Memphis coraz częściej pojawia się we wnętrzach publicznych (kawiarnie, hotele) i powoli wkracza również na salony! To styl pełen geometrycznych wzorów, mocnych i pastelowych kolorów użytych w kontrastowych zestawieniach. To jednocześnie zabawa formą i nieoczywistym formatem. Klasyczna cegiełka o organicznej fakturze może być przełamana kompozycją ze strukturalnymi, apetycznymi „biszkopcikami” w wersji wypukłej czy wklęsłej. Z pewnością kolekcja MONPELLI umożliwi aranżację wnętrza w takim stylu.

Materiały prasowe

Twórcza wolność w aranżacji

Nie musisz ograniczać się do jednego stylu. Współczesne wnętrzarstwo celebruje mieszanie i dopasowywanie różnych estetyk, poprzez choćby wprowadzanie charakterystycznych detali do swojego domu. Wybierając pojedyncze elementy z kolekcji, możesz stworzyć wnętrze, które jest zarówno spójne, jak i pełne indywidualnego charakteru. Ta swoboda w łączeniu oraz układzie przemyślanych elementów kolekcji, daje praktycznie nieskończoną ilość aranżacji. 

Możliwości zabawy kolekcją MONPELLI jest tak wiele! Czy to monochromatyczne wykończenia w stylu scandi, czy użycie kolorów Wine, Olive lub Terra w śródziemnomorskich klimatach nadmorskiej willii. Struktury, faktury, bogata paleta 12 kolorów oraz sensualne wykończenia to jest to, co oferuje pełna gama kolekcji, której uniwersalność jest tym samym unikatowa – mówi Anna Tępińska-Marcinek, Współwłaścicielka Ceramiki Paradyż.

Materiały prasowe

Dotyk, wzrok i emocje

Wybór materiałów we wnętrzu to nie tylko kwestia estetyki, ale także doznań sensorycznych. Różnorodność faktur i kolorów w kolekcji MONPELLI stymuluje zmysły, wprowadzając do domu atmosferę, która wpływa na nasze samopoczucie. Dotyk gładkiej, chłodnej ceramiki czy bogactwo barw cieszące wzrok może diametralnie zmienić odczucia płynące z przebywania we własnych czterech ścianach.

Kreowanie wnętrza spójnego z osobowością, to proces niezwykle kreatywny i przyjemny. Bogata paleta barw i faktur w ramach kolekcji MONPELLI otwiera drzwi do nieskończonych możliwości aranżacyjnych, umożliwiając stworzenie wnętrza, które jest dokładnym odzwierciedleniem twojego indywidualnego stylu.

Dla najbardziej wymagających

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju, znany jednak także poza granicami. Od ponad trzech dekad dynamicznie wpływa na trendy wzornicze, oferując swoim klientom z ponad 50 krajów innowacyjne rozwiązania o unikalnym wzornictwie i najwyższej klasy. Firma jest także laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki.

Warto zapoznać się z obszerną ofertą płytek ceramicznych, gresu, klinkieru oraz dekoracji. Bogate wzornictwo oraz duża liczba proponowanych kolekcji umożliwi dobranie odpowiedniego stylu płytek do każdego wnętrza. 

Materiały prasowe

Materiał promocyjny marki Paradyż.