Niedawno pisaliśmy o nowym trendzie w komunikacji, który staje się coraz bardziej popularny i z którego zapewne Wy również korzystacie. Mooning polega na wyciszaniu rozmów z jedną osobą i grupowych konwersacji na Messengerze lub poszczególnych kont na Instagramie. Określenie wzięło się od opcji „Nie przeszkadzać”, dostępnej na iPhone’ach i oznaczonej ikoną półksiężyca. Po jej włączeniu użytkownicy nie otrzymują powiadomień o przychodzących wiadomościach i telefonach. Kolejna silna tendencja dotyczy randkowania i jest związana z mediami społecznościowymi. Prawdopodobnie już się z nią spotkaliście!

„Orbitowanie” jako najmocniejszy trend w randkowaniu w 2019 roku

Media społecznościowe na czele z Instagramem i funkcją InstaStories zmieniły podejście do do relacji międzyludzkich w XXI wieku. Podobnie jak na Tinderze, nie ma nic łatwiejszego niż zaczepić nasz obiekt westchnień na Instagram Stories, mając ku temu pretekst - nieważne, czy to zdjęcie psa lub ładne selfie - generalnie zawsze jest do czego nawiązać. Ale trend w randkowaniu, który zdobywa coraz większą popularność i dotyczy wielu osób, tym razem nie łączy się z ignorowaniem drugiej osoby.

Cztery dysfunkcyjne rzeczy, które robimy, żeby uniknąć odrzucenia >>>

Specjaliści na czele z Eugénie Legendre z aplikacji randkowej Hapnn odkryli silną tendecję wśród osób, które spotykały się i zdecydowały zakończyć swoją relację. Orbitowanie to nic innego jak znajdowanie się w zasięgu wzroku (instagramowego) osoby, z którą randkowaliście. Jeżeli Wasz były chłopak lub dziewczyna oglądają Wasze InstagramStories i regularnie lubią publikowane przez Was posty, ten trend Was dotyczy. Być może nie określiliście jasno warunków rozstania i wciąż zastanawiacie się, co jest między Wami i czy istnieje szansa, że znów się zejdziecie?  Orbitowanie wzmacnia zazwyczaj to przekonanie, bo nie daje możliwości zerwania kontaktów z osobą, do której coś czuliśmy. 

Na dłuższą metę może być frustrujący, ale generalnie jest nieszkodliwy. Jeśli jednak denerwuje Was „Orbitowanie”, odezwijcie się do osoby, która jest aktywna na Waszym profilu. Ona na pewno o Was myśli i z jakiegoś powodu nie daje o sobie zapomnieć - chociaż robi to w subtelny sposób.