Jak ubierać się w stylu boho? – Tych zasad warto przestrzegać

Tu, gdzie zwiewne spotyka ciężkie, a proste romansuje z pstrokatym... – stworzenie doskonałej stylizacji boho wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Ale spokojnie, nie jest też takie trudne i szybko opanujesz to bez specjalistycznych kursów – wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma złotymi zasadami, które wystarczą ci na lata. Zaczynamy krótką lekcję stylu boho, bo życie jest zbyt krótkie, żeby nosić nudne ubrania!

Nosisz jeansy rurki? Sprawdź, czy nie popełniasz tych 5 stylizacyjnych błędów. Jak nie nosić rurek? >>>

Boho to wolność

Nazwa „boho” nawiązuje do francuskiego słowa bohema, które zazwyczaj odnosi się do tych, którzy prowadzą niekonwencjonalny styl życia –  podróżników, artystów i „wolnych duchów”. Wolność to słowo klucz mody boho – dopasowane do ciała sukienki i spódniczki raczej nie wpisują się w ten dress code. Zamiast tego szukaj luźnych form, które w żaden sposób nie będą cię ograniczać, takich jak maksi sukienki, długie spódnice. Wolność w stylu boho dotyczy też tkanin – wybieraj materiały, które pozwolą twojej skórze oddychać i w których będziesz czuła się delikatnie otulona. 
 

Boho to wzory

Tak, wzór paisley to znak charakterystyczny stylu boho... ale na tym się nie kończy. Ten styl ubierania tak bardzo lubi szaleństwo, że nie ma podpisanej wyłączności na jeden konkretny deseń. Poszukuj przyciągających wzrok, unikalnych nadruków, które dodadzą twojemu strojowi śmiałości. Nie pozwól też nikomu wmówić sobie, że nie wolno mieszać kilku różnych wzorów nadruków w tej samej stylizacji – dopóki zachowujesz bazę kolorów, która służy jako ogniwo spajające pomiędzy poszczególnymi elementami garderoby, wszystko jest pod kontrolą. Skoro boho to wolność, nie ma tu miejsca na sztywne granice!

Boho to akcesoria

Sukienka boho będzie tylko zwykłą sukienką, jeśli nie połączysz jej z odpowiednimi akcesoriami, a jeśli jesteś miłośniczką unikalnych dodatków, mogą być najprostszym sposobem na zbudowanie oryginalnej garderoby bez konieczności składania wniosku o upadłość. Im śmielszy dodatek, tym lepiej – frędzle, skóra, naturalne kamienie, oryginalne kozaki – wszystko, co opowiada jakąś historię to zawsze świetny pomysł na dodanie indywidualnego charakteru swojej szafie boho.

Boho przez cały rok

Styl boho największą popularnością cieszy się latem. Nie znaczy to jednak, że jest zarezerwowany wyłącznie dla tej pory roku. Wręcz przeciwnie. Tym bardziej, że w modzie warto być konsekwentnym. Pomyśl o grubych kardiganach jako podstawowym elemencie swojej jesienno-zimowej garderoby i buduj stylizacje wokół niego. Buty do kostek i jeansy o luźnym kroju również będą świetnymi sprzymierzeńcami w ochronie przed chłodem, a to wszystko można uzupełnić pięknym kapeluszem, który sprawi, że będzie jeszcze cieplej i jeszcze bardziej stylowo.

Uwaga na boho-kicz

Zostaw kwiatową koronę fankom muzycznych festiwali. Prawdziwa bohema nie cierpi stereotypów i dosłowności. Jedną z zalet stylu boho jest to, że pozwala na ekspresję osobowości, a tym samym dowolnym miksowaniem ubrań – nowych, z szafy mamy i upolowanych na targu staroci. Nie pozwól, aby trendy dyktowały ci, co masz nosić, a co nie. Podążaj za swoim instynktem, a staniesz się prawdziwą królową stylu boho. 

Trendy 2020: Gwarantujemy, że pokochacie stylizacyjny trik Katie Holmes. Wszystko co potrzebne już macie w swojej szafie >>>