Z jednej strony beton i stal, z drugiej – otulająca zieleń i dużo ciepłego drewna. Nic dziwnego, że własnie tutaj Paulina Smaszcz-Kurzajewska zorganizowała pierwszą edycję swojego projektu „Bądź kobietą, którą chciałabyś spotkać”, a w grudniu „Kobieta Petarda”. To w Vienna House spotkały się Martyna Wojciechowska, Ewa Woydyłło, Sylwia Chutnik i Karolina Sulej, aby podyskutować wokół książki „Własny Pokój” z esejem Virginii Woolf. Tu ekologiczna marka kosmetyków Arganicare zorganizowała premierę swoich kosmetyków z udziałem Anna Oberc i Beaty Tadli. Hotel w ciągu tych kilku miesięcy odwiedziło wiele gwiazd i osób o wyrafinowanym guście, m.in. Andrzej Pągowski, Marek Kaliszuk, Monika Morozowska, Izabela Kopeć czy Łukasz Jemioł. Paulina Smaszcz-Kurzajewska na gali urodzinowej siostrzanego hotelu Vienna House Andel’s Lodz powiedziała wręcz, że w hotelach Vienna House czuje się jak u siebie w domu.

„Vienna House Mokotow Warsaw to miejsce, które wymyka się ze wszelkich kategoryzacji. Z jednej strony to hotel biznesowy, gdzie śpieszący się podróżujący mogą naładować akumulatory z dala od tętniącego życiem centrum miasta. Z drugiej zaś to tętniące życiem miejsce, które przyciąga miłośników wyrafinowanego designu, którzy poszukują ciekawych przestrzeni do swoich projektów czy spotkań.” – podkreśla Marta Karteczka, dyrektor generalna hotelu. Z kolei Anna Olszyńska, Regional Director Central & North Poland Vienna House przyznaje: „Lobby jest jak tętniący życiem salon, restauracja Greenhouse - jak szklarnia, a zaciszny taras – jak włoska piazza. Vienna House obiecuje nieustanne odkrywanie i rzeczywiście każdy hotel ma swój indywidualny charakter, ale wszędzie można się czuć naprawdę dobrze zaopiekowanym. Jak w domu.”

Wszystko z myślą o unikalnych doświadczeniach gości

Restauracje, kluby i lotnisko. Lokalizacja idealna. Vienna House Mokotow Warsaw znalazł sobie miejsce w biznesowej dzielnicy Warszawy (na Służewcu, niedaleko lotniska). Od początku priorytetem był niezwykły design. Każdy szczegół przemyślano i zaprojektowano z myślą o komforcie gości. Zadbano również o udogodnienia dla gości, takie jak elektroniczne zameldowanie, wczesne śniadanie w dni robocze od 5:30 i specjalna oferta autorskich drinków w lobby barze.

Twórcy hotelu od początku chcieli, by Vienna House wkomponował się w okolicę. Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec. Betonowe i stalowe elementy tworzą industrialny wystrój i współgrają z ocieplającą wnętrza bujną zielenią, dużymi oknami od podłogi do sufitu oraz naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Nie brakuje unikatowych perełek designu, takich jak lampy z kolekcji Gras czy wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6.

I kolejna ważna rzecz. Jedzenie. Restauracja Greenhouse jest „zielona” nie tylko z nazwy. Menu bazuje na świeżych produktach od lokalnych producentów – zarówno jeżeli chodzi o roślinne, jak i mięsne specjały. Specjalnością są steki grillowane w 800 stopniach z lokalnej wołowiny, która leżakuje w specjalnej lodówce. Na szybki lunch biznesowy restauracja serwuje modne bowle bazujące na zbożach i świeżych warzywach.

I jeszcze coś. Każdy, kto dużo podróżuje, marzy o smacznym hotelowym śniadaniu. A śniadania to znak rozpoznawczy Vienna House. Są inspirowane wizytami na rynku, gdzie kupuje się sezonowe produkty i lokalne specjały. O poranku goście mogą skosztować domowych marynowanych warzyw i dżemów, kiszonek, regionalnego pieczywa oraz aromatycznej kawy z ekspresu.