Blisko rok temu doszła do nas informacja dotycząca nowej współpracy, którą IKEA podjęła z Virgilem Ablohem - projektantem marki Off-White. Cały proces twórczy owiany był tajemnicą, więc mogliśmy snuć jedynie domysły na temat pomysłów Abloha. Jednak od jakiegoś czasu, na instagramowych profilach szwedzkiego giganta, a także samego projektanta, pojawiają się zdjęcia pokazujące pierwsze efekty tej kooperacji.

Wiadomo już, że projekty Virgila Abloha wykroczą poza jedynie mini dodatki do domu. Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące m.in. wyjątkowe, bardzo stylowe dywany - m.in. czerwony z przewrotnym napisem blue, a także jego niebieski odpowiednik z podpisany wet paint. Naszym faworytem w gronie dywanów jest jednak ten, ozdabiany szarymi perskimi wzorami z białym napisem keep off. Powstał także prototyp nowej wersji kultowej torby IKEA oraz proste drewniane krzesło. Jak powiedział sam twórca, ma ono łączyć amerykański styl z surowym skandynawskim klimatem.

ZOBACZ TAKŻE: Polka stworzyła limitowaną kolekcję dla sieci sklepów Ikea! 

Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy doczekać się wszystkich projektów z kolekcji IKEA x Virgil Abloh. Wyżej wymienione, a właściwie ich fragmenty, zobaczycie w naszej galerii. Możemy się spodziewać, że całość będzie minimalistyczna, dość surowa i nowoczesna, ale podejrzewamy, że twórcy kolekcji mogą nas jeszcze zaskoczyć! Can’t wait!