Na rynku pojawiła się właśnie nowa kolekcja marki Cat Footwear, która wraz z kultowym brytyjskim projektantem stworzyła cztery jesienno-zimowe modele obuwia. Inspiracją dla Nigela Cabourna są historie prawdziwych ludzi, militaria i odzież robocza w stylu vintage. To, co Cabourna najbardziej ciekawi i motywuje to zamiłowanie do jakości i samego produktu: ponadczasowe style, przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, a nie jedynie aktualne trendy modowe.

Dlatego właśnie marki Cat Footwear i Cabourn stanowią idealną parę - łączy je pasja do trwałości, funkcjonalności i codziennej użyteczności. A także szacunek dla pochodzenia. Dzięki prawie stuletniej historii i doświadczeniu w budownictwie i produkcji odzieży roboczej, marka ma do opowiedzenia historię.

Tym, co przyciągnęło uwagę Nigela Cabourna były maszyny i ciągniki gąsienicowe Caterpillar, wykorzystywane przez legendarne bataliony robocze US Navy, tzw. Seabees, znane z przeprowadzania jednych z najtrudniejszych prac budowlanych w historii. Seabees szczycą się tym, że są w stanie podjąć każde wyzwanie - jednocześnie chroniąc siebie i tych, którzy są wokół nich. Tak wtedy, jak i teraz, markę prowadzi ich motto „Can Do”. Ciągniki gąsienicowe Caterpillar poruszały się i holowały w ekstremalnych warunkach. Od wysp Pacyfiku po mroźną tundrę, maszyny te przewoziły zaopatrzenie, otwierały szlaki i budowały bazy. Zostały stworzone, by zrobić robotę.

Autentyczność i dziedzictwo przemysłowe to główna oś współpracy pomiędzy marką a projektantem, dlatego kolekcja została wyprodukowana na tych samych liniach produkcyjnych, co kultowe buty robocze. Stworzone zostały dwie sylwetki: Utah i Omaha, nazwane na cześć 2 plaż we Francji, oczyszczonych przez Seabees przy użyciu maszyn Caterpillar podczas lądowania aliantów w Normandii w czasie II wojny światowej.

UTAH

Klasyczne cechy butów Cat łączą się z detalami inspirowanymi wojskiem; to efekt spotkania Cat Footwear i Nigela Cabourna.

Skonstruowany na bazie podeszwy roboczego buta Holton, model Utah ma nosek zabezpieczony stalową blaszką i tradycyjny gumowy otok Goodyear wokół zewnętrznej krawędzi podeszwy. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.

W stonowanej wersji Leather Brown cholewka wykonana jest z materiałów w stylu vintage: tkaniny w jodełkę i zamszu. Przed błotem chroni brązowa licowa skóra.

Zobacz także:

Z kolei Black Camo to interpretacja zarówno dziedzictwa odzieży roboczej, jak i wojskowości. Czarna podeszwa i skórzane wzmocnienie noska komponują się z płócienną wstawką moro, wybraną osobiście przez Cabourna. Zamsz w intensywnej wojskowej zieleni dopełnia twardego charakteru Utah. Na tym tle wybija się tradycyjny żółty znaczek Caterpillar.

OMAHA

Omaha to elegancki i praktyczny płócienny model w dwóch wersjach kolorystycznych – musztardowej i czarnej. Na ten but duży wpływ ma klasyczny styl US Navy i poprzednie prace Nigela.

Jako prawdziwa hybryda, jest to spotkanie różnych wizji. Cholewka i ochraniacze w odcieniach brązu to zarówno klasyczny strój roboczy, jak i wojskowy, nawiązujący do ciężkich płóciennych butów służbowych noszonych w latach 40-tych.

Dodany został element przemysłowy w postaci formowanej na zamówienie, żłobionej gumowej osłony palców i otoku. Płótno jest wytrzymałe, a lekko podniesiona pięta podeszwy dodaje modelowi zadziorności.

Wykończenie obejmuje wytrzymałe metalowe oczka, mosiężne zaczepy czy klamerki brandowane nazwiskiem Cabourna. Kolekcja Cat Footwear x Nigel Cabourn dostępna będzie w sprzedaży od 2 listopada br. na stronie www.catfootwear.pl.