"Mister" 

Dla tych, które lubią zanurzyć się w romantycznej opowieści i śledzić losy zakazanej miłości, idealną propozycją będzie Mister EL James, autorki bestsellerowego cyklu Pięćdziesiąt twarzy Greya. On jest majętnym brytyjskim arystokratą, kocha kobiety, szybkie samochody i łatwe życie. Ona przeszła prawdziwe piekło, a teraz sprząta w domach, by związać koniec z końcem. Los każe im się spotkać w jego apartamencie i szybko rzuca ich w szaleńczy wir zdarzeń. Oboje pragną uciec przed przeszłością, ale wkrótce okazuje się, że żadne z nich nie mówi o sobie prawdy…
Więcej o książce znajdziesz tu.

"Czas Bogini"

Fankom słowiańskich klimatów na pewno spodoba się powieść Ewy Kassali Czas Bogini. Pozwoli poznać świat strażniczek Bogini, wiedźm, widzących, zgłębić wiarę w Nyję, Makoszę, Świętowita, Welesa, Peruna i wielu innych, dziś zapomnianych bogów i bogiń. To porywająca opowieść o Słowianach z okresu przed przyjęciem chrześcijaństwa, o czasach niepokojów i napięć, w których istotną rolę odgrywały kobiety.
Więcej o książce znajdziesz tu.

"Czarownica z Bostonu" 

Pozostańmy w klimacie wiedźm… Nikt nie oprze się nowej powieści Chrisa Bohjaliana Czarownica z Bostonu. To pełen zwrotów akcji, dobrze przemyślany i wartki thriller. To również poruszająca relacja o społecznie usankcjonowanej brutalności i genezie polowań na czarownice. Autor przenosi nas do Bostonu 1662 roku. Mary, piękna młoda kobieta, jest żoną Thomasa Deerfielda, mężczyzny wpływowego, okrutnego oraz skłonnego do pijaństwa i agresji. Kiedy podczas jednej z awantur Thomas wbija widelec w dłoń Mary, ta postanawia ratować własną przyszłość i podejmuje decyzję o odejściu. Ale w tym miejscu i czasie nie jest to takie proste.
Więcej o książce znajdziesz tu.

"Samotna noc"

Kolejna propozycja to pełna napięcia powieść Charlotte Link Samotna noc. W mroźny grudniowy wieczór Anna Carter wraca do domu opustoszałą drogą prowadzącą przez wrzosowiska północnego Yorkshire. Otuchy dodaje jej jadący przed nią czerwony samochód. Nagle kierująca nim kobieta zatrzymuje się, a do środka wsiada mężczyzna. Chociaż Anna nabiera podejrzeń, odjeżdża, nie czekając na rozwój wydarzeń. Następnego dnia okolicę obiega wiadomość o śmierci kobiety z czerwonego samochodu. Idealna pozycja dla miłośniczek wciągających powieści kryminalnych.
Więcej o książce znajdziesz tu.

Zobacz także:

"Symfonia potworów"

A na koniec wzruszająca powieść Marca Levy’ego Symfonia potworów. Bohaterem książki jest dziewięcioletni Wałentyn, uprowadzony ze szkoły i wywieziony na teren Rosji. Jego matka, Weronika, która pracuje jako pielęgniarka, zrobi wszystko, by odnaleźć syna. Także siostra Wałyka, Lila, mocno angażuje się w poszukiwania. Niełatwo jednak stawić czoła zorganizowanej akcji okupantów, tytułowych potworów, dla których życie ludzkie i więzi rodzinne nic nie znaczą.
Więcej o książce znajdziesz tu.


Każdy z proponowanych przez nas tytułów jest wyjątkowy i będzie znakomitym prezentem dla matki, żony, siostry, przyjaciółki, koleżanki, ale też dla Ciebie. Nie wahaj się dłużej i wybierz najlepszą lekturę, nie tylko na Dzień Kobiet.