Błędy zdarzają się każdemu, jednak niektóre z nich mogą przekreślić szanse na dalszą przyszłość z partnerem. Czasem może zdarzyć się, że powiemy coś w kłótni, czego w ogóle nie mamy na myśli. Może być też tak, że długotrwale niszczymy nasz związek, ale nie jesteśmy tego świadomi. Przedstawiamy 4 błędy, które przyczyniają się do rozpadu relacji. Warto zdać sobie z nich sprawę.

Nie jesteś świadoma swojej wartości

Cały czas uważasz, że nie zasługujesz na miłość? Związujesz się ze złymi facetami? Pociągają cię „nieosiągalni” mężczyźni? Znosisz wieczną krytykę, cały czas chcesz być lepsza dla swojego partnera i uważasz, że nie jesteś wystarczająca? To wszystko może być spowodowane brakiem poczucia własnej wartości. Zanim będziesz szukać miłości w kimś innym, musisz ją poczuć do samej siebie. To samo z szacunkiem. Dopóki nie zaczniesz szanować siebie i stawiać granic, nie ma co liczyć, że mężczyzna będzie to robił. Bez pewności siebie możesz zostać łatwo zmanipulowana i wykorzystana. Pracuj nad nią.

Próbujesz zmienić swojego partnera

Próba zmieniania partnera może być dla niego bardzo irytująca. W końcu, gdy wiążesz się z kimś, to nie po to, żeby go zmieniać. Powinno się akceptować swoją ukochaną osobę taką, jaka jest. Jeśli ktoś ci nie odpowiada, to porostu nie jest odpowiednią osobą dla ciebie. Gdy zaczniesz zmieniać i krytykować faceta, on najprawdopodobniej się wkurzy i nie będzie chciał kontynuować dalej tej relacji.

Nie doceniasz swojego partnera

Brak poczucia akceptacji i docenienia w związku jest bardzo krzywdzący. Nie musisz dziękować za wszystko, co dla ciebie robi. Oczywiście nie o to w tym chodzi. Jednak warto od czasu do czasu wyrazić partnerowi swoją wdzięczność za to, że jest, wspiera cię i pomaga. Takie małe gesty mogą zdecydowanie wzmocnić i poprawić związek.

Zbyt szybko próbujesz zaangażować swojego partnera

Jednym z największych lęków mężczyzn jest brak wolności i niezależności. Oni wolą, żeby wszystko szło wolniej, spokojniej, w swoim czasie. Kobiety natomiast (w większości) są gotowe do deklaracji po jednej udanej randce. Od razu chcą przeprowadzać rozmowę o uczuciach i o tym „kim my jesteśmy?”. Mężczyzn niesamowicie to odrzuca, jakkolwiek źle i absurdalnie by to nie brzmiało. Niestety, faceci często boją się zobowiązań i mogą po prostu uciec.