Gladiatorki

Klasyczne rzymianki, jak na pokazie Ortega, ozdobne modele z dekoracjami w stylu lolity, które pojawiły się u Sophii Webster, a może krótsze wersje na wysokiej szpilce? Gladiatorki mają w tym sezonie wiele odsłon, a my nie ograniczamy się do jednego trendu. Łączymy je z prostymi dżinsami i koszulkami w stylu boho, albo letnimi sukienkami maxi. Nie zapominajcie tylko o modnym pedicure dopasowanym do stylizacji!

Lordsy i slip-ony

Miejska wersja letnich butów. Ich największą zaletą jest to, że szybko się je zakłada i można je nosić przez cały dzień bez ryzyka, że stopy zaczną nas boleć od skakania po schodach i chodzenia po bruku. Jeśli zamierzacie nosić je razem z bardziej oficjalnymi zestawami do pracy w biurze, wybierzcie bardziej elegancki model, np. z modnymi frędzlami. Do sportowego stylu pasują natomiast lekkie slip-ony z kolorowymi naszywkami.

Klapki

Zaskoczone? Klapki wracają do łask. Wybór jest szeroki i często zaskakujący. Odważycie się na przykład na gumowe klapki Hunter, które na wybiegu połączone były ze złotymi skarpetami? Jeśli to zbyt szalona propozycja zdecydujcie się na sandały na słupku, ale z otwartą piętą, które wsuwa się na stopę. Nam szczególnie podobają się modele zabudowane z przodu, z otwartymi palcami i odsłoniętą piętą, takie jak na pokazie marki Issa. 

Na słupku

Kolorowe buty na słupku trudno nazwać trendem - pojawiają się w sklepach co roku, a my wciąż je uwielbiamy. Są o wiele wygodniejsze od szpilek, a równie dobrze wydłużają nogi i podkreślają łydki. W tym sezonie szukamy odważnych kolorów, takich jak na wybiegu Koma i Van Der Ham oraz ozdobnych obcasów w stylu Marchesy.