Festiwal Filmowy w Cannes wystartował! Już po raz 70. na Lazurowe Wybrzeże zjechali się najpopularniejsi reżyserzy, producenci i aktorzy z całego świata, gdzie będą promować swoje najnowsze obrazy, W tym roku o Złotą Palmę powalczą m.in. Podwójny kochanek Françoisa Ozona, The Beguilded Sofii Coppoli, Happy End Michaela Hanekego czy Redoutable Michaela Hazanaviciusa. Nie zabraknie również polskich akcentów. O nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego zawalczy obraz Koniec widzenia Grzegorza Mołdy. Z kolei w ramach sekcji Cannes Classic odbędzie się też pokaz specjalny Człowieka z żelaza Andrzeja Wajdy. 

Cannes to jednak nie tylko kino, ale również moda, czyli stylizacje zaproszonych gości. Panie, bo to na nich skupione są zwykle obiektywy fotoreporterów, sięgają po projekty największych domów mody. Niektóre z nich pozostają wierne markom, których są ambasadorkami. Tak już pierwszego dnia festiwalu było chociażby w przypadku 17-letniej Lily-Rose Depp w sukni Chanel czy Julianne Moore, niezmienne zakochanej w projektach Givenchy.

Już podczas inauguracji 70. edycji święta kina w Cannes nie obyło się bez wpadek. Po raz drugi z rzędu zaliczyła ją Bella Hadid. Pamiętacie jej superseksowną czerwoną suknię ze sporym rozcięciem z zeszłego roku? Wszyscy zastanawiali się wówczas, czy pod kreacją Alexandre'a Vauthiera modelka miała bieliznę. Tym razem co do tego już nikt nie miał żadnych wątpliwości, gdyż fotoreporterom udało się uchwycić, że siostra Gigi Hadid zakładając po raz kolejny suknię od francuskiego projektanta nie zapomniała o majtkach. 

Jesteście ciekawi, jak wypadły inne gwiazdy? Więcej ich stylizacji znajdziecie w galerii. Która Waszym zdaniem do tej pory wypadła najlepiej, a która wręcz przeciwnie?