Byli parą 11 lat, jednak dopiero w 2014 zdecydowali się na ślub. Małżeństwo Angeliny Jolie i Brada Pitta przetrwało jedynie 2 lata, a jego rozpad datuje się na 2016 rok (choć oficjalnie do rozwodu doszło dopiero 5 lat później). To Angelina wystąpiła wówczas do sądu, argumentując swój wniosek „różnicami nie do pogodzenia”. Przedmiotem sporów stała się wówczas m.in. francuska winnica (która była nie tylko biznesem pary, ale i miejscem, gdzie powiedzieli sobie sakramentalne „tak”) oraz prawa rodzicielskie do szóstki dzieci. W 2021 roku sąd zakończył rozprawę decyzją, by nie odbierać Pittowi praw rodzicielskich. Mimo to nietrudno zauważyć, po czyjej stronie stanęły pociechy gwiazd w jawnym i trwającym już niemalże dekadę konflikcie. 

Zahara Jolie-Pitt odcina się od ojca

W tym tygodniu 18-letnia córka Angeliny Jolie i Brada Pitta została oficjalnie powitana w stowarzyszeniu Alpha Kappa Alpha w Spelman College w Atlancie. W filmie udostępnionym przez Essence 15 listopada Zahara przedstawiła się jako nowa członkini stowarzyszenia, a wielu internautów i wiele internautek fanów zauważyło, że pominęła nazwisko Pitta. Nagranie możecie zobaczyć na Twitterze.

Angelina i dzieci po rozstaniu z Bradem Pittem

Angelina Jolie i Brad Pitt regularnie toczą batalie sądowe od 2016 roku. Niedawno aktorka wyznała, że siedem lat temu postanowiła ograniczyć działalność zawodową, by móc w pełni skupić się na sobie i dzieciach. Mieliśmy dużo do przepracowaniaNadal staramy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. – wyznała w wywiadzie z amerykańską edycją magazynu „Vogue”.

Mimo wielu wewnętrznych rozterek, Angelina regularnie udowadnia, że stawia rodzinę na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to wspólne wyjście na premierę jej najnowszego filmu, zabawa na koncercie Beyone czy angażowanie dzieci w swoje projekty. 

To naprawdę wspaniali ludzie. A ponieważ jest ich tak wiele, myślę, że wszyscy mieli i nadal nają na siebie wzajemny wpływ. To nie jest tak, ze jestem głową czegokolwiek. Jestem bardzo szczera z moimi dziećmi i traktuję ich na równi – powiedziała aktorka w rozmowie z „People” w 2021 roku.

Mam w domu sześciu bardzo indywidualnych jednostek. Jestem podekscytowany wszystkimi etapami, przez które przechodzą i emocjami, z którymi się zmierzają. Dlaczego miałabym nie być? W końcu moim zadaniem jest pomóc im dowiedzieć się, kim są. Nie dowiesz się, kim oni są, jeśli nie będziesz się z nimi entuzjastycznie i równolegle rozwijać.