Wiosną i latem życie stolicy przenosi się nad Wisłę. To tam w tętniących pozytywną energią wyjątkowych miejscach można świetnie spędzić czas przez cały dzień, do zmierzchu, a nawet aż do bladego świtu. Największą zaletą nadwiślańskich atrakcji jest ich różnorodność - coś dla siebie wśród nich znajdą i fani sportów wodnych, i miłośnicy imprez, dobrego jedzenia czy po prostu chilloutu w plenerze. Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejscówki. Jeśli jeszcze ich nie znacie, koniecznie nadróbcie zaległości w nadchodzący weekend.

Miami Wars

To miejsce tworzy nadwiślański krajobraz od wielu sezonów. W samym centrum Warszawy, na malowniczo położonym nad Wisłą Cyplu Czerniakowskim znajduje się klubokawiarnia Miami Wars. Zaznacie tam błogiego relaksu niezależnie od tego, czy wybieracie jego czynną, czy też bardziej powściągliwą, leżakowo-kanapową formę. Miami Wars to dowód na to, że nie trzeba wyjeżdżać z miasta, aby odpocząć na łonie natury! Odkryjcie remedium na miejski zgiełk, zostańcie na weekend w mieście i cieszcie się naturą w najpiękniejszych nadwiślańskich okolicznościach przyrody. Na dwóch poziomach plenerowego, ale częściowo zadaszonego lokalu, czeka na was najpiękniejsza strefa relaksu nad całą Wisłą, a także znakomicie wyposażony bar, serwujący koktajle na świeżych owocach. Aranżacja lokalu nawiązuje do stylistyki kolonialno-egzotycznej i wodniactwa, będącego pasją twórców miejsca. I właśnie w zgodzie z dewizą "odkryj rzeczną stronę miasta", i za sprawą zróżnicowanej i nowoczesnej floty, Miami Wars oferuje również przygody na rzece. Rejsy szybkimi motorówkami o zachodzie słońca czy uwielbiane przez mieszkańców Warszawy brunche i kolacje na Wiśle, serwowane na pokładzie dużych piknikowych łodzi to atrakcje idealne dla par, grup znajomych, czy imprez firmowych.

Kalima - pierwsza pływająca plaża w Polsce

Kalima to zjawisko atmosferyczne niosące ze sobą gorące powietrze i drobny piasek z Sahary. Za sprawą wiatru scirocco kalima dociera na Wyspy Kanaryjskie i w okolice basenu Morza Śródziemnego. Inne wiatry niosą ją od Europy Środkowej, aż po Karaiby. Ciepły wiatr przywiał Kalimę również do Warszawy, a niesiony przez niego piasek usypał najpiękniejszą plażę w mieście. Pierwsza pływająca plaża w Warszawie umiejscowiona jest na zrewitalizowanej barce pochodzącej z lat 70., zacumowanej na wysokości pomnika Syrenki. Kalima to kwintesencja wakacji w mieście - barka nie zatraciła swojego rysu vintage, który w połączeniu z wystrojem boho tworzy niesamowity klimat. Kalima uwodzi również niesamowitym vibem muzycznym za sprawą cyklicznych imprez i muzycznych rezydentów.

Dworzec Wodny WWA

Ta dwupoziomowa barka, która znajduje się na Wiśle, również nieopodal pomnika Syrenki, to idealne miejsce na imprezę przy zachodzie słońca do rytmów serwowanych przez DJ-ów i muzyków z całej Polski i Europy. Na pokładzie dworca wodnego poczujemy wielkomiejski klimat - Most Świętokrzyski jest na wyciągnięcie ręki, a jego nocna iluminacja to dobre tło do zdjęć. Ten widok można podziwiać z kawałkiem świetnej pizzy w dłoni, zajadając włoską pastę, albo z klasycznym zestawem tiramisu + cappuccino. Stąd też startują kultowe już kolacje na Wiśle na drewnianych piknikowych łodziach. Dla wszystkich foodies to absolutny wakacyjny must!

Przystań Nowa Fala

Tuż przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą mieści się prawdziwa mekka miłośników imprez elektronicznych. Lokal ulokowany jest na wodzie, na dwupoziomowej barce o imponującej powierzchni. Górny pokład to otwarta przestrzeń, gdzie w ciągu dnia można relaksować się szumem otaczającej wody.
Z kolei na dolnym pokładzie pobudzicie zmysły dzięki szerokiemu wyborowi fantastycznych dań kuchni śródziemnomorskiej i świeżych koktajli.

Bezkres

Największa plaża na bulwarach to idealny punkt obserwacyjny! Oprócz walorów przyrodniczych podziwiać można tam również budowę kładki pomiędzy dwoma brzegami rzeki. Dobra wiadomość jest też taka, że na pewno nie wyjdziecie stamtąd głodni, a różnorodne menu zabierze was w egzotyczną podróż. Wyraźne wpływy mołdawskie, gruzińskie, ukraińskie, ormiańskie i tatarskie tworzą świetny miks, którego efekty wylądują na Waszych talerzach. Ale w ofercie kulinarnej znajduje się również klasyka, dlatego to miejsce idealne na weekendowy spacer z rodzicami.

Bezkres organizuje również liczne wartościowe inicjatywy i targi np. roślin z odzysku. Warto śledzić, co się tam dzieje  na bieżąco, najlepiej na kanałach poszczególnych miejsc w mediach społecznościowych.

Zobacz także: