Akcje w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet trwają już w kilkunastu miastach. Jako wzór służy przykład Islandii - 24 października 1975 roku większość kobiet w tym kraju wzięło dzień wolny i przyłączyło się do ogólnokrajowego strajku. Dokładne plany działań w konkretnych miastach znajdziecie na Facebooku, na fanpage'ach poświęconych akcji #CzarnyProtest. 

W jaki sposób przyłączyć się do strajku? #CzarnyProtest to pokojowa akcja, do której przyłączamy się korzystając z dostępnych sposobów na opuszczenie pracy lub uczelni 3 października. Urlop lub zgoda przełożonego nie zawsze jest możliwa do uzyskania, ale w takiej sytuacji też można przyłączyć się do akcji. Organizatorzy zachęcają do ubierania się tego dnia na czarno lub przyczepienia do ubrania czarnej wstążki na znak solidarności.

W strajku biorą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na Instagramie hashtagu #czarnyprotest użyto już prawie 50 tysięcy razy. Zobaczcie w naszej galerii, które gwiazdy przyłączyły się do protestu, nagłaśniając go przez swoje social media. Śledźcie dziś fanpage @Glamour.pl na Facebooku i @glamourpoland na Instagramie - szykujemy dla was relacje na żywo z ulic Warszawy.

Wspieramy #CzarnyProtest i w poniedziałek nie pracujemy. Dlaczego? Zobaczcie!

Opublikowany przez Glamour.pl na 30 wrzesień 2016