Serial animeCzarodziejka z Księżyca” zadebiutował na ekranach prawie 30 lat temu. Pomimo upływu czasu Usagi Tsukino i jej niezwykłe towarzyszki wciąż cieszą się ogromną popularnością. Fani i fanki, którzy oglądali serię przed laty, teraz do niej wracają. Dołączają do nich także przedstawiciele i przedstawicielki młodego pokolenia, którzy dopiero poznają Czarodziejkę z Księżyca i pozostałe bohaterki. Ponownej popularności całej serii przysporzyła także produkcja Netflixa – „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie”.

Aktualny trend na TikToku wskazuje, że powrót do serialu sprzed prawie trzech dekad, może mieć wiele zalet. Jedni oglądają go dla rozrywki, a inni dodatkowo traktują jako kopalnię modowych inspiracji, bo czarodziejki nosiły nie tylko swoje kostiumy. W końcu na co dzień wiodły normalne życie, chodziły do szkoły i spotykały się z przyjaciółkami. Niczym zatem nie różniły się od współczesnych nastolatek. Może tylko tym, że nie miały smartfonów i TikToka, na którym mogłyby się dzielić swoimi stylizacjami.

Stylizacje Czarodziejki z Księżyca i jej koleżanek

 

 

Od momentu kiedy po raz pierwszy zeskoczyły z kart mangi na ekrany telewizorów na całym świecie, ikoniczne postaci Naoko Takeuchiego są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla fanów i fanek serialu. W kontekście mody „Czarodziejka z Księżyca” kojarzy się przede wszystkim ze strojami, które bohaterki otrzymywały podczas przemiany ze zwykłych uczennic w obdarzone niezwykłą mocą wojowniczki. Takie kostiumy mogą być świetną inspiracją na imprezę tematyczną lub zlot miłośników i miłośniczek serii, ale nie sprawdzą się na co dzień. Ostatni trend z mediów społecznościowych nie ma jednak związku z nimi. Inspiracją stały się stroje, które bohaterki serialu „Czarodziejka z Księżyca” nosiły w czasie wolnym od walki z potworami.

Wprawne oczy influencerek dostrzegły, że rysowane stylizacje warto przenieść z ekranu do życia codziennego. Analizując zestawy, w których bohaterki chodziły do szkoły i spotykały się po lekcjach, widać mnóstwo elementów garderoby, które można kupić także współcześnie, bo są albo klasykami, albo wpisują się w bieżące trendy. Za największą inspirację uchodzi Czarodziejka z Księżyca. Usagi Tsukino ma jednak sporą konkurencję. Ami Mizuno (Czarodziejka z Merkurego), Rei Hino (Czarodziejka z Marsa), Makoto Kino (Czarodziejka z Jowisza), Minako Aino (Czarodziejka z Wenus) także zdobyły niemałe grono fanów i fanek prezentowanych przez nie outfitów. Stylizacje z „Czarodziejki z Księżyca” to trend na TikToku, ale podobną zabawę można urządzić nie tylko w mediach społecznościowych.

Stylizacje z „Czarodziejki z Księżyca” na TikToku

W czasach swojego debiutu serial nie miał okazji kreować trendów w mediach społecznościowych i mieć takiego zasięgu, jaki jest możliwy współcześnie. Instagram i TikTok potrafią błyskawicznie podchwycić jakiś temat i przemienić go w ogólnoświatowy trend. Teraz użytkowników i użytkowniczki mediów społecznościowych połączyła wspólna zabawa dotycząca przebieranek na wzór stylizacji, które narysowano dla bohaterek serialu anime. Jedną z osób, która mocno wspiera ten trend jest Ella Cheng. Fanka „Czarodziejki z Księżyca” poświęca mnóstwo czasu i serca na dopracowanie outfitów inspirowanych stylem ulubionych postaci. Jej trudy docenia niemałe grono odbiorców i odbiorczyń.

Zobacz także:

@theellacheng

Turning myself into SailorMoon🌙 //##sailormoon ##sailormoonchallenge ##sailormooncrystal ##sailormooncosplay ##sailormoonaesthetic ##sailormoon90s

♬ original sound - Ella Cheng

„Jestem wielką fanką „Sailor Moon” od kiedy byłam małą dziewczynką. Ilekroć pojawia się kolaboracja „Czarodziejki z Księżyca” z markami, które znam, zawsze jestem gotowa kupić całą kolekcję” – powiedziała Ella Cheng w rozmowie z „Dazed”.

Bershka i Kith Women to tylko niektóre marki odzieżowe, które w ostatnim czasie miały takie kolekcje. Gratką dla fanów była także linia kosmetyków do makijażu od ColourPop. Produkty w pudełkach z podobizną Czarodziejki z Księżyca lub jej kota o imieniu Luna były prawdziwym hitem. W trendzie na TikToku nie chodzi jednak o noszenie ubrań z podobiznami bohaterek, ale o odtwarzanie ich zwyczajnych zestawów, które mogą sprawdzić się także współcześnie.