Tygodnik Wprost opublikował listę 50. najbardziej wpływowych Polaków w 2017 roku. W rankingu oprócz polityków znaleźli się celebryci, aktorzy, reżyserzy i muzycy. 

7. miejsce należy do Ani i Roberta Lewandowskich, najpopularniejszego małżeństwa w Polsce.  Nieco niżej, bo na pozycji 20. uplasowała się rywalka Ani, Ewa Chodakowska. Panie ogłoszono trenerkami Polek i zarówno jedna, jak i druga ma oddane grono fanek, które stale się powiększa! Na swoich profilach społecznościowych codziennie motywują do ćwiczeń i zdrowego trybu życia. Lewandowska i Chodakowska, oprócz zdobytej sympatii, zbudowały świetnie prosperujące marki.

W rankingu wpływowych Polaków nie zabrakło nazwisk z branży filmowej. Wysokie, bo 6. miejscu zajął reżyser Patryk Vega, budzący za sprawą swoich kontrowersyjnych filmów skrajne emocje. 14. miejsce należy do wybitnej aktorki oraz dyrektorki Teatru Polonia i Och-Teatru, Krystyny Jandy. Na 35. pozycji uplasował się Tomasz Bagiński, animator i reżyser, który ma na koncie nominację do Oscara za film Katedra. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą polską produkcję dla platformy Netflix, której jest współtwórcą. W zestawieniu nie mogło zabraknąć Agnieszki Holland z jej międzynarodowymi sukcesami, reżyserka zajęła 42. miejsce.

Listę najbardziej wpływowych Polaków uzupełniają również osoby z branży muzycznej. Dużym zaskoczeniem jest pojawienie się Zenona Martyniuka na 36. miejscu, frontmana zespołu Akcent. Na 21. miejscu znalazła się Maryla Rodowicz, a 32. pozycja należy do Kayah. Dodalibyście kogoś do tego rankingu? 

Gwiazdy na premierze filmu „Botoks” Patryka Vegi. >>>