Utrzymanie w czystości przyborów do makijażu jest bardzo ważne, ponieważ wydłuża czas ich „trwania”. Aby jak najdłużej cieszyć się ulubionymi pędzlami, należy o nie dbać. Przechowywanie w  odpowiednim miejscu i warunkach oraz regularne czyszczenie to dwie rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Podpowiadamy, w jaki sposób myć pędzle do makijażu.

Jak myć pędzle do makijażu? Rób to regularnie

Nie musisz myć wszystkich pędzli codziennie, ale dobrze jest zaplanować ich regularne czyszczenie. W przypadku pędzli do cieni, sypkiego pudru, czy różu wystarczy, jeśli dokładnie umyjesz je raz w tygodniu. Wtedy dokładnie namocz je w wodzie i pozbądź się resztek kosmetyków za pomocą specjalnego szamponu do pędzli lub delikatnego, naturalnego mydła. Do codziennego oczyszczania stosuj spray do pędzli, który szybko schnie i sprawdza się szczególnie przy pędzlach do kosmetyków kolorowych, takich jak cienie lub szminki. 

Pędzle do makijażu - który jest do czego i jak ich używać? Wiedziałaś, że potrzebujesz ich tylko sześć? >>>

Jak myć pędzle do makijażu - czas na suszenie

Po dokładnym umyciu pędzle muszą mieć czas na wyschnięcie. To ważne, bo jeśli woda dostanie się do zakamarków u nasady pędzla, może on zacząć gnić od środka. Po umyciu odciśnij nadmiar wody za pomocą ręcznika, a następnie połóż pędzel poziomo. W ten sposób zabezpieczysz go przed spływaniem resztek wody do miejsca, w którym włosie styka się z uchwytem. Potrzebujesz działać szybko? Wykorzystaj suszarkę!

Brudne pędzle mogą powodować niedoskonałości

Jeśli zmagasz się z cerą trądzikową i na skórze często pojawiają się nowe wypryski, winę za to może ponosić niewłaściwa pielęgnacja... pędzli. To możliwe, jeśli zachowujesz właściwą dietę, nie masz problemów hormonalnych i zmywasz co wieczór makijaż, ale rano nakładasz go tym samym, niewyczyszczonym pędzlem. To ważne szczególnie w przypadku pędzla do podkładu - jego umycie i wysuszenie jest trochę czasochłonne, ale powinno stać się codziennym nawykiem. Jeśli nie masz na to czasu lepiej zrezygnuj z pędzla i wybierz inny sposób aplikacji podkładu, np. jednorazowe gąbeczki.