Wietrz szafę skutecznie i… oszczędnie

Kluczem do twojego sukcesu jest przygotowanie. Zanim rozpoczniesz wietrzenie szafy, zaopatrz się w pojemniki i organizery, które ustawisz na półkach albo umieścisz w szufladach – dzięki nim znajdziesz miejsce na czapki i szale albo oddzielisz od ubrań różnego rodzaju dodatki (np. rękawiczki). Zaopatrz się też w odpowiednią liczbę wieszaków – bez nich łatwo o rozgardiasz w szafie.

Przejdźmy do najważniejszego punktu – wydobycie wszystkich rzeczy z wnętrza szafy lub garderoby. Najlepiej rozłożyć je na podłodze i po kolei, krok po kroku, sortować. Możesz segregować je kolorystycznie albo zgodnie z przeznaczeniem, w zależności od tego, co jest dla ciebie bardziej praktyczne. Kurtki czy sukienki powieś na wieszakach, koszulki, bluzy, spodnie i swetry złóż, a następnie ułóż na półkach, z kolei torebki możesz schować do pojemników. Buty umieść na podłodze albo – jeżeli masz taką możliwość – dolnych półkach w garderobie.

Co usunąć z szafy? Zasada jest prosta – wszystko to, czego nie używałaś od co najmniej roku, co ma nieodpowiedni rozmiar albo co przestało ci się podobać lub jest już niemodne. Nie wyrzucaj ubrań! O wiele lepiej sprzedać je np. na Allegro – nie tylko pozbędziesz się tego, co niepotrzebne, ale zyskasz fundusze na nowe elementy garderoby!

Jak uzupełnić szafę lub garderobę?

Wietrzenie szafy powoduje często, że zaczyna ona świecić pustkami. Możesz więc zaopatrzyć się w nowe, modne i odpowiadające twoim gustom ubrania. Zrób to wygodnie i bez rujnowania portfela – przez internet! Przykładowo: kupując na Allegro, gdzie łatwo znaleźć wysokiej jakości ubrania w przystępnych cenach, możesz skorzystać z Allegro Smart! Student – nowej usługi, dzięki której nie zapłacisz ani złotówki za kolejne przesyłki. Wystarczy, że wykupisz ją raz na rok, za 39 zł, a za wysyłkę zakupionych przez siebie ubrań i innych zamówień nie będziesz płacić przez kolejne 12 miesięcy. Co więcej, przez pierwsze pół roku usługa jest darmowa dla nowych użytkowników, co pozwoli ci jeszcze bardziej obniżyć koszty zakupów!

Aby zachęcić do sprawdzenia usługi, Allegro oferuje także liczne specjalne oferty promocyjne i zniżki dla nowych użytkowników. Korzystając z Allegro Smart! Student, dostaniesz np. rabaty w wysokości 20% na bilety Flixbus, przejazdy wszystkimi pojazdami Blinkee.city czy seanse w Multikinie (a do tego możesz kupić specjalny zestaw barowy za jedyne12,90 zł!). Dodatkowo, jeżeli jesteś klientką Heyah lub T-Mobile, dostaniesz dodatkowe 7 GB dodatkowego internetu.

Warto spróbować i ruszyć na tańsze zakupy – dzięki temu zaoszczędzisz i uzupełnisz swoją szafę bez wychodzenia z domu, czyli szybko i bezpiecznie.