Zacznijmy od tego po co to w ogóle robić. Jeśli sięgasz po malowankę dla dorosłych, to pewnie wiesz już, że pomysł z karierą artystyczną, którą wróżyłaś sobie w dzieciństwie, raczej nie został zrealizowany. Trudno - tym razem nie chodzi o szkolenie i sprawdzanie swoich umiejętności. Chodzi o odstresowanie. Masz pełne przyzwolenie na wyjeżdżanie za linie, dobieranie kolorów, które do siebie nie pasują, a nawet malowanie flamastrami chociaż wiesz, że przebiją się na drugą stronę. To twoja malowanka - będziesz zaskoczona, jak bardzo jej potrzebowałaś.

Sukces kolorowanek jest zaskakujący. Jego dowodem są dziesiątki i setki tysięcy postów na Instagramie, w których domowi artyści chwalą się swoimi dziełami. Zaczynając swoją przygodę z kolorowankami, musicie trafić na MariePerron. To autorka książki"Modowe kolorowanie" (od której ja osobiście zaczęłam zabawę z malowaniem), w której znajdziecie ubrania, kosmetyki i modelki, które znacie z wybiegów. Każda ilustracja zawiera podpis, więc od razu dowiecie się, jaki projektant odpowiada za daną sukienkę czy dodatek. Przy okazji możecie zweryfikować swój wybór kolorów z tym, co pojawiło się w oryginale na wybiegu.

Ceny kolorowanek są bardzo różne, ale nie jest do duży wydatek. Najtańsze albumy kupicie już za ok. 8-9 zł (sprawdźcie tytuły z naszej galerii >>>), a te droższe, w twardej oprawie za ok. 35 zł. Znajdziecie je w popularnych księgarniach i w sklepach online. Większym wydatkiem mogą okazać się kredki. Nie chodzi o to, że wszystkie zestawy są drogie - tu również ceny zaczynają się od kilku złotych, a wiele z was ma pewnie odpowiedni "zestaw startowy" w domu. Rzecz w tym, że ta zabawa wciąga i masz ochotę na nowe kolory, lepsze nasycenie barw i nowe techniki. Zbliżają się jednak Święta, a pomysł kupienia zestawu farb, kredek czy flamastrów na pewno ułatwi zadanie niejednemu Mikołajowi

Zajrzyjcie do galerii, by sprawdzić, jak wyglądają malowanki dla dorosłych w procesie tworzenia, oraz kliknijcie TUTAJ, by poznać nasze propozycje kolorowanek do kupienia na Święta.