Czy jest szansa, że łączy Was coś z córką Michaela Jacksona? Jak się okazuje - tak! A wszystko z powodu koloru oczu. Jeżeli tak, jak Paris, jesteście niebieskoocy (choć akurat w przypadku Paris nazwalibyśmy to obłędnym błękitem), to wcale nie jest zbieg okoliczności. Z przeprowadzonych nie tak dawno badań wynika, że Wy, Paris i inni posiadacze niebieskich oczu, macie wspólnego przodka! 

Jak tłumaczy prof. Hans Eiberg z Uniwersytetu w Kopenhadze, pierwotnie wszyscy ludzie mieli brązowe oczy. Jednak ok. 6-10 tysięcy lat temu zaszła mutacja genetyczna, która wpłynęła na gen OCA2 i doprowadziła do wytworzenia się czegoś w rodzaju "przełącznika" genetycznego. To on "wyłączał" opcję brązowych oczu u ludzi. Naukowy twierdzą też, że nasz przodek, któremu zawdzięczamy niebieski kolor oczu, a co za tym idzie - pokrewieństwo z innymi ludźmi z błękitnymi oczami - pochodzi z terenów współczesnego Afganistanu, a dokładnie z okolic gór Hindukusz. 

Ale numer! Wychodzi na to, że wszyscy (ja, Paris i wszyscy czytający mnie niebieskoocy czytelnicy) jesteśmy wielką jedną rodziną! Co wy na to? 

ZOBACZ TAKŻE: Walczysz z bezsennością? Ten napój pomoże Ci zasnąć