Wiele kobiet nie przykłada wiele uwagi do makijażu brwi. Na fali popularności najpierw idealnie wyrysowanych brwi w stylu Kylie Jenner, do których stworzenia potrzeba co najmniej kilku różnego rodzaju kosmetyków, a potem bardziej naturalnych, ale wciąż wystylizowanych bushy brows, łatwo jest przesadzić. Zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Ostatnim krzykiem mody są fluffy brows, czyli krótko mówiąc, podkreślone i pełne brwi, które sprawiają wrażenie „puszystych”. Wszystko za sprawą naprawdę mocno podkreślonych włosków – na szczęście efekt fluffy brows z łatwością uzyskasz samodzielnie – i nie potrzebujesz do tego nieskończonej ilości kosmetyków. Jednak – i wiemy to tak dobrze, jak mało kto – od nadmiaru trendów można się pogubić, a eksperymentowanie z brwiami może zwieść na manowce. A piękne brwi „nie są tylko elementem makijażu, ale i podstawą świetnego wyglądu”, jak mówią wizażystki Eyebar, czyli miejsca, w którym znajdziecie profesjonalną stylizację brwi i wykwalifikowane specjalistki, które doradzą Wam, jaki kolor, kształt i zabieg będzie dla Was idealny. Warto udać się po poradę do ekspertów, tym bardziej, że specjalistki zwróciły uwagę na kilka najczęstszych błędów, które kobiety popełniają przy makijażu brwi. Prawdopodobnie Ty również masz je na sumieniu!

Trendy 2019: Najmodniejsze stylizacje brwi według wizażystek >>>

Błędy w makijażu brwi: nieprawidłowo dobrany kolor 

Źle dobrany kolor brwi robi kobietom dużą krzywdę. Choćby makijaż całej twarzy był idealny i dopracowany w najmniejszych szczegółach, nieprawidłowa barwa zmienia cały obraz na niekorzyść. Zmorą kobiet zazwyczaj są zbyt ciemne, często czarne brwi. A przecież istnieje tyle pięknych odcieni i barw. Dlaczego blondynki boją się korzystać z usług salonów kosmetycznych? Dlaczego dojrzałe kobiety o naturalnych siwych włosach wyglądają groźnie? Kolor może nam bardzo pomóc, ale też bardzo zaszkodzić”, tłumaczą wizażystki Eyebar. Warto sięgnąć po radę i pomoc specjalisty, jeśli nie czujemy się mocne w tym temacie i dobrać jak najlepszy kolor do brwi do typu urody.

Źle dobrany kształt brwi to jeden z podstawowych błędów w makijażu brwi

Nie ma jednej recepty na to, w jaki sposób dobrać idealny kształt brwi do urody, ale istnieje kilka wskazówek, czego na pewno unikać. „Zbyt proste linie sprawiają, że wyglądamy dziwnie, bez wyrazu. Taki kształt zmniejsza oko, ale na szczęście jest w miarę łatwy do skorygowania”. Należy wystrzegać się również zbyt okrągłych brwi, czyli zaokrąglonego kształtu na całej długości, który wygląda bardzo nienaturalnie. Kolejny problem to za cienkie lub za grube brwi, które mogą przytłoczyć i zdominować cały makijaż lub zmienić w niekorzystny sposób proporcje twarzy.

Błędy w makijażu brwi: nieprawidłowa depilacja 

Brwi powinny być szersze z przodu i zwężać się ku końcowi, lekko unosząc na środku. To uniwersalny kształt, który ciężko dopasować, jeśli nie jest się specjalistą. Należy uważać na wyrywanie włosków i, jeśli robimy to w domu, pozbywać się tylko tych na skroniach i powiece, aby uniknąć przesadnego wyskubania brwi.

Błędy w makijażu: strach przed zmianą, czyli skróceniem brwi

„Z biegiem lat nasze powieki zaczynają opadać. Skrócenie brwi nawet 0.3 mm może okazać się zbawienne”, radzą wizażystki. Taki zabieg sprawi, że oczy „otworzą się”, co z kolei wpłynie na młodszy wygląd całej twarzy. Teraz już wiecie, jakich błędów w makijażu brwi unikać. „Wybranie optymalnego kształtu brwi i koloru, który będzie pasował do twarzy, nie jest zadaniem łatwym. Jeśli nie potrafisz sama regulować brwi nie rób tego! Zapuść włoski i oddaj się w ręce specjalisty”, radzą specjalistki Eyebar

Masz problem z zapuszczeniem brwi? Istnieje kilka uniwersalnych porad, oprócz tego, że musisz uzbroić się w cierpliwość. Pożegnaj się na jakiś czas z pęsetą i stosuj regularnie odżywkę na porost brwi. Zamiast tego możesz również używać olejku rycynowego, czyli niezastąpionego naturalnego składnika w pielęgnacji brwi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj >>>. 

Zobacz także: