Życie Coco Chanel w dużej mierze skupione było wokół terenów nadmorskich. Inspirowała się ich bywalcami i samym krajobrazem, odwiedzała regularnie Biarritz, Deauville czy Cannes. Tam też rozpropagowała w latach 30. modę na opaleniznę, zaczęła projektować kolekcje z myślą o francuskich kurortach. Na Lazurowym Wybrzeżu wybudowała także swoją najsłynniejszą posiadłość, La Pausę. Wszystkie te podróże i miesiące spędzone nad morzem zaowocowały również stworzeniem zapachów, którym Chanel nadała nazwy swoich ulubionych miejscowości. Z linią Les Eaux de Chanel osobiście będziecie mogli zapoznać się odwiedzając wyjątkową strefę francuskiego domu mody w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

5 luksusowych kosmetyków, które są warte swojej ceny
 

Plaża Chanel – do kiedy i w jakich miastach? [daty i miejsca]

Chanel pielęgnuje pamięć o wielkiej miłości Coco do nadmorskich kurortów. Fascynację matki założycielki zobrazowano dosłownie, tworząc w ścisłym centrum Warszawy... plażę. Na początku lipca na Placu Europejskim stanął mini kurort Chanel, specjalna przestrzeń Fragrance & Beauty w pełni poświęcona kosmetykom, urodzie, makijażowi i perfumom. Inspirowana jest piaszczystą plażą w Deauville i jej klubowym charakterem, ulokowana pod gołym niebem, w kolorach beżu i odcieni nude, uzupełniona została morskimi akcentami jak żagle, deski surfingowe czy liny. Na około 100 metrach kwadratowych znajdziemy wykwalifikowaną obsługę, która pomoże dobrać odpowiednie produkty do naszych potrzeb i rodzaju skóry, zdradzi wszystkie tajniki idealnego, naturalnego i świeżego plażowego makijażu. Na miejscu wykonacie go bezpłatnie!

Będzie można również skorzystać z porad wizażysty Chanel, zapoznać się z nową linią Les Beiges poświęconą delikatnemu, ale pełnemu blasku letniemu makijażowi, a także z kolekcją kosmetyków do pielęgnacji Hydra Beauty opartą na mocy białej kamelii i technologii mikrofluidyki. Z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez francuski dom mody na pewno warta uwagi jest supermodna ostatnio joga twarzy. Oprócz tego będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia w budce fotograficznej z plażą Chanel w tle, a także wysłania pocztówki czy odpoczynku w strefie relaksu.

Od 1 do 7 lipca plaża działała na Placu Europejskim w Warszawie, a w kolejnych dniach odwiedzi Kraków (15-28 lipca, Plac Wielkiej Armii Napoleona) i Gdańsk (1-13 sierpnia, Forum Gdańsk), by na koniec wrócić do stolicy do Centrum Praskiego Koneser (31-08 września).

Zobacz także: Chanel Cruise 2020 - oto pierwsza kolekcja Virginie Viard, następczyni Karla Lagerfelda