Lubicie i akceptujecie swój wygląd? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „tak”, to (niestety) należycie do totalnej mniejszości. Polki mają ogromne problemy z samoakceptacją. Najnowsze badania WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia, pokazują, że (aż!) 90% kobiet w naszym kraju nie lubi swojego wyglądu. Co więcej, ta tendencja utrzymuje się od wielu lat. Brak pewności siebie, który występuje u pięknych, młodych dziewczyn, a także ich postawa względem własnego wyglądu, przyczyniły się do tego, że Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu Chef's Pencil. O co chodzi?

Polska zajęła pierwsze miejsce w mało chlubnym rankingu. Zdecydowało o tym 90% kobiet w naszym kraju

Portal Chef's Pencil opublikował ranking, w którym widać zainteresowanie tematem diet i odchudzania wśród mieszkańców poszczególnych krajów. Zestawienie powstało na podstawie danych z Google Trends. W TOP 20 znalazły się m.in. Stany Zjednoczone, Australia, Mołdawia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Rosja. Szczególnie zainteresował nas jednak fakt, że pierwsze miejsce należy do Polski. Google przyznał nam 100 punktów, co znaczy, że zainteresowanie wszelkiego rodzaju dietami i odchudzaniem wśród Polaków jest większe, niż wśród mieszkańców innych państw.

Oto dieta, która najbardziej interesuje Polaków

Dieta, która wzbudza największe zainteresowanie wśród Polek i Polaków, to Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – jej zasady, a także gotowe przepisy. Przypomnijmy, że podzieliła ona mieszkańców naszego kraju. Niektórzy zachwycają się efektami, które uzyskali dzięki przygotowywaniu dań według zaleceń dr Dąbrowskiej. Natomiast inni zwracają uwagę na niekorzystny wpływ tej diety na organizm. Tak zwany post dr Dąbrowskiej wzbudza wiele kontrowersji. To zrozumiałe, że Polacy wciąż poszukują informacji na jego temat.

Polki zarabiają za mało! 66% uważa, że ich wynagrodzenie nie jest adekwatne do kompetencji >>>