Trzeci odcinek Top Model 8 za nami. To ostatni epizod, jeśli chodzi o castingi i wyłonienie uczestników, którzy wezmą udział w słynnym już bootcampie. Jednym z ostatnich, któremu poszczęściło się w fazie eliminacyjnej programu, był 19-letni Radek Czekański z miejscowości Bielawa pod Wrocławiem. - Jesteś taki delikatny, spokojny, romantyczny - rzucił Marin Tyszka tuż po tym, jak chłopak stanął przed jury. - Dokładnie - Radek utwierdził w przekonaniu jurora, po czym wyznał, że od dawna marzy o karierze modele i ma na koncie kilka castingów. Niestety, żaden z nich nie okazał się dla Radka przepustką do świata mody, a powodem były problemy zdrowotne chłopaka. Wyznał, że miał problemy z odżywianiem, ale dzięki pomocy mamy oraz psychiatry, Radkowi udało się wyjść na prostą. Historia ta jednak zaniepokoiła nieco jurorów, zwłaszcza Marcina Tyszkę, który szczerze podzielił się z uczestnikiem castingu swoimi obawami. Ostatecznie chłopak dostał jednak zielone światło i przeszedł dalej. Następnie swoją osobą próbowała oczarować jurorów Top Model Kinga Dębska. Wyznała, że brała już udział w castingach do programu, ale w niemieckiej edycji. Niestety, odpadła tam na etapie bootcampu. Joanna Krupa i reszta ekipy dali jej szansę, by spróbowała swoich sił także w polskiej odsłonie Top Model, podobnie jak kilku innym dziewczynom. Ola Kun z Warszawy na co dzień wyróżnia się z tłumu dzięki swoim różowym pasemkom na włosach, tatuażom, ale także pracy, jaką wykonuje - jest kierowcą tira. Przyszła na casting w stolicy i swoim życiorysem oraz pewnością siebie przebiła się dalej.

Top Model 2019: bootcamp pierwszy raz w Warszawie!

W trzecim odcinku Top Model 3 szybko przeszliśmy to kluczowego elementu całego programu, czyli bootcampu. Ten, po raz pierwszy w historii programu, dobył się w Warszawie. 50 uczestników zostało podzielonych na cztery grupy, a w ramach nich jeszcze na dwie mniejsze z jurorem w roli opiekuna. Kasia Sokołowska zabrała swoich podopiecznych do skateparku, gdzie czekał na nich fotograf, Mateusz Nasternak, jeden z liderów polskiej fotografii reklamowej. Z kolei na nadwiślańskiej plaży ulokowała się grupa Dawida Wolińskiego, a za obiektywem stanął Filip Zwierzchowski, który ma na swoim koncie m.in. zdjęcia do magazynu GLAMOUR. Tematem dla drużyny Marcina Tyszki była impreza na dachu, a Joanna Krupa przygotowała dla swojego teamu sesję w klimacie miejskiego koncertu.

Po zejściu z planów zdjęciowych Kasia Sokołowska, Joanna Krupa, Dawid Woliński Marcin Tyszka przeszli do weryfikacji uczestników i tego, jak poradzili sobie podczas sesji. Z grupy, którą Dawid nazwał „projekt plaża”, do dalszego etapu przeszli Sara, Michał, Rafał, Bartosz, Mateusz, Natalia i Anna. Kasia wybrała ze swojego teamu Klaudię, Olgę, Kingę, Marcina, Dawida, Radka, Jarka oraz Pawła. Marcin Tyszka wytypował z kolei Weronikę, Dominikę, Kamila, Stanfreda, Eryka, Krystiana, ale niestety po to, aby się z nimi pożegnać. Ostatnie eliminacje z sesji podczas bootcampu przeprowadziła Joanna Krupa, wybierając Jakuba, Mikołaja, Natalię i Emilię jako tych, którzy najgorzej poradzili sobie z zadaniem. Szczęśliwcy, którzy zostali programie, wylądowali następnie na przygotowaniach do pokazu. A na jego lokalizację wybrano dość nietypowe miejsce, jedną z wizytówek Warszawy - Multimedialny Park Fontann. Na chwilę przed wyjściem na wybieg Joanna Krupa poinformowała uczestników, że nie wszyscy będą mogli wziąć udział w pokazie i że będzie to tylko finałowa piętnastka.

Top Model 8: kto trafił do Domu Modelek? Oto finaliści! 

Na catwalk, a jednocześnie do Domu Modelek przepustkę dostali Sandra Dorsz, Anna Jaroszewska, Dawid Woskanian, Denis Chmielewski, Magdalena Karwacka, Olga Kleczkowska, Radosław Czekański, Marcin Chowaniak, Klaudia Chojnacka, Rafał Torkowski, Stanisław Obolewicz, Michał Gała, Kinga Wawrzyniak i Nikola Furman. Kiedy już spokojni o swoj los w programie trafili do, zdaniem Michała Piróga, „najgorętszego adresu w mieście”, dołączyła do nich szczęśliwa posiadaczka Złotego Biletu, czyli Klaudia El Dursi. I w ten sposób przeszliśmy do kolejnego etapu 8. edycji Top Model, którą będziemy śledzić przez kolejne tygodnie. A póki co, zapoznajcie się dobrze z finalistami programu, bo ci są gwiazdami październikowej okładki GLAMOUR. Jedna należy do chłopaków, a druga do dziewczyn. Która podoba się wam bardziej?