Jak stylista przygotowuje się do sesji zdjęciowej? Co to jest moodboard i jak go stworzyć? Czy na planie serialu ma znaczenie kolor ubrania aktorki? Który aparat fotograficzny jest najlepszy? Uff, na początku kariery w świecie mody jest bardzo dużo pytań. Glamour wraz z www.zalando.pl już kolejny raz zorganizował warsztaty School of Style, które mają edukować, ale też dawać szansę młodym talentom w dziedzinie stylizacji. Na najbardziej wyróżniającą się uczestniczkę czekały nagrody – płatny staż w dziale mody oraz pomoc w stylizacji sesji zdjęciowej w Glamour.

Gośćmi specjalnymi tej edycji warsztatów byli Ania Męczyńska - ceniona kostiumograf i stylista, Maddie Kulicka – modelka Model Plus z doświadczeniem u Diora, Ralpha Laurena czy Celine, Magda Atkins - makijażystka Bobbi Brown współpracująca m.in. z Małgorzatą Kożuchowską i Anetą Kręglicką oraz Łukasz Pukowiec – fotograf mody, pracujący dla takich magazynów jak Vogue czy Glamour, a także Piotr Wódkiewicz – PR Manager Zalando. Uczestniczki warsztatów mogły posłuchać wielu ciekawych historii o kulisach ich pracy, a także otrzymać cenne rady i wskazówki od ekspertów z branży. Gospodarzem warsztatów była Magda Jagnicka, stylistka Glamour, która krok po kroku wprowadziła dziewczyny w tajniki swojej pracy.

School of Style

Jak stylista przygotowuje się do sesji zdjęciowej? Co to jest moodboard i jak go stworzyć? Czy na planie serialu ma znaczenie kolor ubrania aktorki? Który aparat fotograficzny jest najlepszy? Uff, na początku kariery w świecie mody jest bardzo dużo pytań. A my razem z Zalando i Bobbi Brown Polska znamy odpowiedzi <3 http://www.glamour.pl/artykuly/warsztaty-school-of-style

Posted by Glamour.pl on 30 październik 2015

Przygotowując się do warsztatów sprowadziliśmy z www.zalando.pl ponad 100 wieszaków ubrań, kilkadziesiąt torebek i par butów do kompletu. Gdybyśmy chcieli wszystko kupić to na zwrot mielibyśmy aż 100 dni, a kurier odebrałby je od nas sam i za darmo. W pierwszej części warsztatów uczestniczki słuchały wykładów zaproszonych gości, a później same zajęły się stylizacją. Każda z dziewczyn losowała gwiazdę, której styl miała zinterpretować. Poziom zaprezentowany przez dziewczyny był bardzo wysoki! A my musieliśmy przecież wybrać tę najlepszą stylizację.

Po długich naradach wybór padł na Tatianę Kubicę, która zaprezentowała nam stylizację zainspirowaną Rihanną, w całości złożoną z ubrań i dodatków z www.zalando.pl. Tatiana właśnie skończyła studia na uniwersytecie w Kopenhadze i chce spróbować swoich sił w polskim świecie mody. Pierwsze kroki stawiać będzie w redakcji Glamour, gdzie już niedługo rozpocznie swój staż w dziale mody. Witamy w rodzinie Glamour!

Dziękujemy naszym Partnerom za współpracę przy piątej edycji School of Style. www.zalando.pl za fantastyczną współpracę przy piątej edycji School of Style, dzięki której czytelniczki Glamour mogły stworzyć rozmaite i oryginalne stylizacje. Dziękujemy także partnerowi www.bobbibrown.pl za pokaz naturalnie pięknego makijażu.