Jeśli śledzicie siostry Bukowskie na pewno nie umknęło wam wyznanie poczynione w ostatnich dniach przez jedną z nich. Co ciekawe, wcale nie chodzi o  to, co jest ich najmocniejszą stroną – w kwestii utrzymania formy dziewczyny mają opracowane niezawodne patenty i nie tu miejsca na błąd. Rzecz dotyczy całkiem innej dziedziny i wiele z was może się z takimi doświadczeniami utożsamić: na Instagramie, Facebooku i blogu duetu Pati opublikowała swoje zdjęcie bez makijażu, pokazujące trądzikowe zmiany w pełnej krasie.

ZOBACZ TAKŻE: Ten specyfik na trądzik jest w kosmetyczce każdej modelki, kosztuje grosze i nie ma sobie równych! >>>

Długo się zastanawiałam nad tym, czy wrzucić takiego posta, ale co tam. To, co widzicie na zdjęciu, to najbardziej łagodna wersja tego, jak źle potrafi wyglądać moja cera. Mam 27 lat i od ponad 10. borykam się z problemami skóry. Są dni, kiedy nie mam ani jednej krosty a są takie, że przypominam pizzę pepperoni. – wyznaje we wpisie na Facebooku.

Znacie to? Z ilości komentarzy i zaangażowania fanów wnioskujemy, że tak. Trądzik dorosłych, bo to właśnie o tej chorobie mowa (choć jeśli chcieć być precyzyjnym, mowa o konkretnej jego odmianie funkcjonującej pod nazwą trądziku neuropatycznego, czyli tego o podłożu psychicznym), jest chorobą cywilizacyjną i zbiera coraz większe żniwo. Leczenie jest trudne i często idzie jak po grudzie - wiemy to z doświadczenia. Plus - praktycznie się nie kończy, bo w większości przypadków ta aktywowana m.in. przez stres i nieodpowiednią dietę przypadłość ma tendencje do nawrotów.

Mimo że problem jest bardzo obecny, a trądzik dorosłych to w 40% powód wizyt w gabinetach dermatologicznych w  Europie, na co dzień wcale tego nie widzimy, bo wokół tematu panuje silne tabu. Nawet w niedawno wydanej nakładem wydawnictwa Burda Książki pozycji Słodko zdrowe, w której na marginesie znajdziecie sporo przepisów na potrawy przyjazne cerze i pozwalające odetchnąć jej pełną piersią, pojawiają się jedynie wyretuszowane zdjęcia Pati.

ZOBACZ TAKŻE: Nareszcie! Zgodnie z tym trendem nie musimy się już wstydzić trądziku! >>>

Dlatego Bukowskiej należą się tym większe brawa – takie wyznanie to kropka nad i jej prozdrowotnej działalności w sferze mediów.

Chciałabym przekazać swoje słowa wsparcia wszystkim tym, którzy borykają się z własnymi kompleksami. Nieważne, czy jest to krzywy zgryz, brzydki nos, nadwaga, rozstępy czy zakola, każdy nasz demon skutecznie odbiera radość z życia. Chciałabym poradzić Wam, jak się tym nie przejmować ale dziś jeszcze tego nie wiem. Jak tylko uda mi się znaleźć odpowiedź na pytanie, to z pewnością się nią z Wami podzielę. Mogę jedynie powiedzieć, że jestem z Wami, wspieram i rozumiem bo wiem, przez co możecie przechodzić. Ta presja idealnego życia, pięknego Instagrama, nieskazitelnych zdjęć i grubego portfela powoli zaczyna mnie tak irytować, że mam ochotę wykupić ogromny billboard na środku Warszawy z napisem ŻYCIE TAK K***A NIE WYGLĄDA. Może zrzucimy się razem na taki napis? 

Pati, my w to wchodzimy! I podpisujemy się pod tym hasłem obiema rękami!

ZOBACZ TAKŻE: Jak dbać o przetłuszczającą się skórę? >>>