Czasami zamiast mocno rozbudowanej rutyny pielęgnacyjnej wystarczą wielozadaniowe kosmetyki, które zadbają o różnorodne potrzeby skóry. Wśród formuł, których działanie jest tak wszechstronne, nie sposób pominąć peelingi enzymatyczne. Te działają dużo delikatniej niż ich tradycyjne wersje z drobinkami do ścierania martwego naskórka, a do tego jeszcze wykazują działanie, dzięki którym zastępują nie tylko klasyczny peeling. Wystarczy tylko sięgnąć po kosmetyk z dobrym składem, który będzie w stanie dać nam widoczne efekty. My znaleźliśmy go w asortymencie polskiej marki kosmetycznej Fuemo. Kiedyś pisaliśmy już o ich masce nawilżającej. Tym razem natomiast szczegółowo opiszemy, co znajduje się w peelingu enzymatycznym Fuemo Evocation. To rozjaśni informacje na jego temat tak, jak on naszą skórę przy regularnym stosowaniu.

Jak działa peeling enzymatyczny Fuemo Evocation?

Jeden kosmetyk o podwójnej mocy to peeling enzymatyczny Fuemo Evocation. Ten bazuje przede wszystkim na właściwościach dwóch silnych enzymów – papainy i bromelainy. Drobinki mineralnego korundu są tylko dodatkiem, który nie działa tak agresywnie jak tradycyjne peelingi ze ścierającymi granulkami. Do tego zawiera cały szereg składników, które nie tylko oczyszczają i wygładzają cerę, ale jeszcze dbają o ujednolicenie kolorytu. W efekcie skóra staje się bardziej zdrowa i wygląda młodziej. Dodatkowymi plusami jest zapach maliny i aloesu, a także fakt, że kosmetyk jest dedykowany do każdego rodzaju skóry.

 

 

Fuemo Evocation – Skład

Peeling enzymatyczny Fuemo Evocation bazuje przede wszystkim na dwóch składnikach, a konkretnie silnie działających enzymach: papainie i bromelainie. W formule jednak zawarto więcej komponentów, które odgrywają ważną rolę i przekładają się na widoczne efekty. Poniżej wymieniamy, co i jak działa w peelingu enzymatycznym Fuemo Evocation.

  • Bromelaina to enzym zawarty w ananasie, który ma działanie złuszczające, peelingujące, oczyszczające oraz rozjaśniające przebarwienia. W efekcie jego właściwości przekładają się też na poprawę wyglądu szarej i zmęczonej skóry. Pomaga również regulować nadmierne wydzielanie się sebum.
  • Papaina jest enzymem, który pochodzi z melonowca właściwego, a więc papai. Wykazuje ona właściwości zmiękczające i rozpuszczające martwe komórki naskórka, co czyni ją świetnym składnikiem peelingów enzymatycznych. Zmniejsza przebarwienia skórne, co pozwala ujednolicić koloryt. Jest też cennym źródłem witaminy C o działaniu wybielającym, nawilżającym i redukującym przebarwienia, co potęguje efekt. Zawartość witamin A i B dodatkowo odżywia skórę.
  • Ekstrakt z różanecznika alpejskiego to cenne źródło antyoksydantów. Jego właściwości pozwalają poprawić zdolności regeneracyjne skóry, redukują zaczerwienienia, a do tego jeszcze poprawiają jej elastyczność.
  • Pantenol działa wszechstronnie. Poprawia możliwość wiązania wody, więc wspiera odpowiedni poziom nawilżenia, łagodzi, przyspiesza proces regeneracji oraz ma właściwości przeciwzapalne. Stymuluje też odnowę komórek.
  • Sok ze świeżych liści aloesu działa na wielu polach. Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, regenerujące i nawilżające.
  • Olej z pestek malin działa przeciwzapalne, a do tego jeszcze reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zapobiega powstawaniu wyprysków. Jego obecność sprzyja też penetracji innych składników i preparatów kosmetycznych w głębsze warstwy skóry, co poprawa ich efektywność. Spowalnia procesy starzenia się skóry.
  • Korund mikrokrystaliczny (tlenek glinu) stosowany jako substancja ścierająca w wielu kosmetykach peelingujących i głęboko oczyszczających. W tej formule także złuszcza martwy naskórek, a także wspiera regenerację skóry i poprawia mikrokrążenie krwi. Oczyszcza pory i przygotowuje skórę do przyjęcia substancji odżywczych.

Fuemo Evocation – Opinie

W sieci nie znaleźliśmy opinii na temat peelingu enzymatycznego Fuemo Evocation. Sama popularność, którą zdobyła marka posiadająca zaledwie kilka kosmetyków w swoim asortymencie, a także jego skład, może być wystarczającą zachętą do tego, żeby samemu go wypróbować. Potem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podzielić się swoimi wrażeniami, które mogą okazać się pomocne dla innych osób.