Codzienny makijaż potrafi być wyzwaniem. Od doboru odpowiednich produktów do naszej cery po umiejętność aplikacji. Tej trudnej sztuki uczymy się całe życie. Łatwo popełnić błąd, a nawet najmniejszy jest widoczny. Jedna wpadka potrafi popsuć całą koncepcję pięknego makeupu, dlatego jeśli chcecie tego uniknąć, sprawdźcie poniżej oraz w galerii, jakie są najczęstsze błędy w makijażu i jak sobie z nimi poradzić.

Jak dopasować kształt brwi do twarzy? Zapytaliśmy eksperta o najlepszą metodę >>>

Błędy w makijażu: zbyt duża ilość pudru

To zbyt duża ilość pudru podbija efekt maski, który tworzy podkład. Jeśli chcecie uniknąć tego błędu, nakładajcie produkt dużym i puchatym pędzlem kilkoma okrężnymi ruchami. Będziecie mieć pewność, że zaaplikujecie niewielką ilość produktu.

Najczęstsze błędy popełniane podczas codziennego makijażu: nierówna kreska na oku

Kreska eye-linerem podkreśla i „otwiera”, ale nieumiejętnie narysowana wygląda nieestetycznie. Idealny makijaż wymaga praktyki. Ważne jest to, aby znaleźć najwygodniejszy dla siebie produkt: eyeliner w pędzelku, jako pisak lub kredka w ołówku. Złota zasada to trzymanie się jak najbliżej linii rzęs i nałożenie niewielkiej ilości produktu. Oraz praktyka, praktyka i jeszcze raz trening!

Błędy w makijażu: źle dobrany podkład

Jeden z grzechów głównych w makijażu. Źle dobrany podkład rujnuje makeup i sprawia, że całość wygląda nieestetycznie. Warto poprosić o radę eksperta w sklepie, a jeśli żadnego nie zajdziecie w zasięgu wzroku, trzymać się kilku zasad. To, na co należy zwrócić uwagę, to konsystencja produktu i odcień. Aby to zrobić, najpierw ustalcie rodzaj swojej cery. Jeśli już odpowiecie na pytanie, jaki macie rodzaj skóry (podstawowy podział to: sucha, mieszana i tłusta), poszukajcie podkładu dedykowanego konkretnemu typowi. Kolejnym kluczowym krokiem jest dobranie pasującego koloru. To, czy jest taki sam jak Wasza skóra, sprawdźcie na zewnętrznej stronie dłonie lub na linii żuchwy. Warto wybrać 3 odcienie podkładu, które wydają się najbardziej zbliżone do naszej cery i nałożyć je obok siebie. Wtedy dokładnie zobaczycie, który pasuje najlepiej.

Tego nie rób: nieumiejętne nakładanie podkładu

Innym bardzo poważnym błędem w makijażu jest nieumiejętne nakładanie podkładu. Jeśli zdarza Wam się dostrzec na twarzy smugi i plamy, prawdopodobnie w tym tkwi problem. Jedną z najprostszych metod jest aplikacja produktu gąbeczką lub wilgotnym beauty blenderem. Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj >>>.