Marzysz o tym, aby czuć się atrakcyjnie i zyskać większą pewność siebie? W tym artykule przedstawimy ci kilka kluczowych zachowań i nawyków, które sprawią, że patrząc w lustro i z punktu widzenia innych będziesz bardziej atrakcyjną osobą.

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów, ich czesanie, niezapominanie o suszeniu - to z pozoru nic szczególnego, a w rzeczywistości odrywa niebagatelną rolę w tym, jak odbierają nas inni. Niezależnie od długości włosów zadbaj o to, aby zawsze wyglądały świeżo. Nie potrzebujesz modnej fryzury, ani tym bardziej kosmetyków przekraczających twój budżet - w drogeriach znajdziesz tanie alternatywy, a w internecie pełno porad, jak dbać o włosy domowymi sposobami. Mycie włosów, razem z aplikacją odżywki, nie zajmie ci dłużej niż 9 minut.

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: pielęgnacja twarzy i ciała

Codziennie oczyszczaj i nawilżaj twarz, a kiedy tylko możesz - peelinguj i balsamuj ciało. Dzięki temu będziesz cieszyć się promienną i zdrową skórę. Zadbana cera i ciało pozwolą ci zaoszczędzić czas na przygotowania, bo we własnej skórze będziesz czuć się i wyglądać pięknie. 

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: promienny uśmiech

Nigdy nie lekceważ potęgi swojego uśmiechu. Serio. Utrzymuj zęby w czystości i nie wahaj się nimi chwalić, kiedy tylko możesz. Ten drobny gest natychmiast rozjaśni twoją twarz i sprawi, że będziesz wyglądać atrakcyjniej. Smutne osoby sprawiają wrażenie wrogo nastawionych, a tego przecież nie chcesz.

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: poprawna postawa

Utrzymanie prawidłowej postawy może zdziałać cuda dla twojego wyglądu. Wyprostuj ramiona, plecy i idź pewnie. Wyprostowana postawa nie tylko sprawia, że ​​wyglądasz na wyższą, ale także dodaje klasy i pewności siebie. Co więcej, na „wyprostowanych” osobach ubrania prezentują się lepiej.

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: subtelny makijaż

Odrobina makijażu naprawdę wystarczy. Nie musisz używać wielu (drogich) kosmetyków, aby podkreślić swoje rysy twarzy i nadać cerze naturalnego blasku. Make no make-up wykonuj jak chcesz, ale pamiętaj o zasadzie - im mniej i szybciej, tym lepiej. Ogranicz się do 3 ulubionych kosmetyków i gotowe!

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: pewność siebie wypisana na twarzy

Piękno to nie tylko stricte fizyczność. Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą to także to, co pokażesz swoim zachowaniem. Nawet jeśli coś dzieje się nie po twojej myśli nie pokazuj, że brakuje ci pewności siebie. Bądź obecna, nie garb się i nie zamykaj, aby nie sprawiać wrażenia osoby, która się czegoś obawia.

Zobacz także:

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: symboliczne dodatki

Akcesoria to nie tylko biżuteria. Wykorzystaj je na swoją korzyść, aby dodać sobie nimi pewności siebie. Luzu dodają nam okulary przeciwsłoneczne, powagi te korekcyjne lub po prostu zegarek. Baw się nimi - niech sprawią, że będziesz wyglądać pewniej, a co za tym idzie - atrakcyjniej. 

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: ubrania, w których podobasz się sobie najbardziej

Niezależnie od panującej mody, zawsze noś ubrania, w których czujesz się pewnie i komfortowo. Wybór kolorów i krojów, które podkreślą twoje najlepsze cechy, wpływa na to, jak postrzegają cię inni. Nie musisz inwestować w osobistego stylistę - po prostu wybieraj to, w czym podobasz się sobie najbardziej. Nie ma nic gorszego niż czuć się bardziej przebraną niż ubraną.

Rzeczy, które uczynią cię atrakcyjniejszą: otoczenie się ulubionym zapachem

Nie muszą być ani niszowe, ani z górnej półki. Otoczenie się zapachem symbolizującym zmysłowość, energię i pewność siebie to niewidzialny sposób zaznaczenia swojej obecności. Ten prosty gest może przyciągnąć uwagę innych i sprawić, że staniesz się jeszcze bardziej pociągającą osobą.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na glamour.mx