A$AP Rocky znalazł się w poważnych tarapatach. Jak zapewne wiecie, raper miał zagrać drugiego dnia festiwalu Open'er, jednak nie dotarł do Polski. Artysta przebywał w trasie koncertowej po Europie, w ramach której wystąpił w Sztokholmie. Tam wdał się w bójkę z dwoma mężczyznami i został aresztowany. Szwedzka policja postanowiła zatrzymać go w tymczasowym areszcie na 2 tygodnie. Amerykańskiemu raperowi grozi 6 lat więzienia. Co dokładnie stało się w poniedziałek po jego koncercie w stolicy Szwecji? On i grupa jego pracowników pobili dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie ich sprowokowali. Serwis TMZ opublikował dwa wideo. Na pierwszym z nich słychać, jak A$AP Rocky mówi, aby mężczyźni zostawili ich w spokoju, bo nie chcą żadnych kłopotów. Z kolei na następnym nagraniu widać, jak artysta i kilku członków jego załogi kopią leżącego na ulicy człowieka. Całe zdarzenie zakończyło się przyjazdem karetki i policji.

Open'er 2019: A$AP Rocky nie zagra na festiwalu. Mamy oficjalne oświadczenie organizatorów i wiemy, kto pojawi się zamiast rapera >>>

A$AP Rocky przetrzymywany w areszcie w nieludzkich warunkach? Artyści domagają się jego wypuszczenia

A$AP Rocky od kilku dniu przebywa w areszcie w Szwecji. Wiele osób było przekonanych, że artysta opuści więzienie za kaucją, niestety tak się nie stało. Serwis TMZ ujawnił szokujące informacje na temat tego, w jakich warunkach znajduje się amerykański raper. Według reporterów do jedzenia dostaje tylko jedno jabłko dziennie, śpi na macie na podłodze bez koca, a w sąsiedniej celi przebywa niezrównoważony psychicznie więzień, rzucający odchodami, które nie są sprzątane. Według szwedzkiego prawa podejrzany może przebywać w areszcie 3 doby, jednak raper został zatrzymany na 14 dni. W tym czasie śledczy prowadzą dochodzenie w jego sprawę. Jeśli wniosą akt oskarżenia, grozi mu nawet 6 lat aresztu.

Fani A$APa stoją za nim murem i domagają się jego wypuszczenia. W akcję zaangażowali się również artyści, którzy deklarują swoje poparcie pod hasztagiem #JusticeForRocky. W sieci powstała specjalna petycja an rzecz uwolnienia rapera. Wsparcie ogłosili m.in. Post Malone, Shawn Mendes, Jaden Smith, Lil Yachty, Tyler, The Creator i Schoolboy. Myślicie, że A$AP Rocky szybko opuści więzienie i wróci na trasę koncertową po Europie? Przez incydent w Szwecji raper opuścił już prawie 10 koncertów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Always strive and prosper. Love you very much #justiceforrocky

Post udostępniony przez @ postmalone Lip 9, 2019 o 10:56 PDT