W swoich szafach mają go Mara Lafontan, Sabina Socol, Jeanne Damas, Camille Charrierre, Chloe Lecareux, Anne Laure Mais i.... można by wymieniać jeszcze długo. Najbardziej stylowe Francuzki nie wyobrażają sobie bez niego życia, mimo że biały T-shirt, bo właśnie o nim mowa, to absolutna klasyka. A może kochają go właśnie dlatego? Koszulka jest tak uniwersalna i ponadczasowa, że jest ponad trendami, a do tego pasuje absolutnie do wszystkiego. Paryżanki, jak my wszystkie, biały T-shirt chętnie noszą w połączeniu z jeansami – w czarnym, szarym, niebieskim, a nawet zielonym kolorze (jak Caroline de Maigret na zdjęciu głownym, która look uzupełniła o skórzaną kamizelkę). I to niezależnie od fasonu, bo sprawdza się zarówno w duecie z modelami o prostych nogawkach, jak i z wide-leg jeans. Ale to nie jedyny sposób na białą koszulkę, do którego słabość mają Francuzki. Przedstawiamy 3 alternatywne stylizacje na bazie białego T-shirtu. Można się inspirować! 

1. Biały total look

Jeden z pomysłów Francuzek na biały T-shirt to połączyć go z innymi białymi ubraniami (a nawet dodatkami). W skrócie – biały total look. Na monochromatyczny zestaw regularnie stawia Camille Charriere (na zdjęciu poniżej), ale nie jest w tym odosobniona. Paryżanki do białego T-shirtu noszą nie tylko białe jeansy, ale i białe spódnice (ołówkowe i proste, satynowe albo z ażurowej dzianiny... – możliwości jest napradę dużo). Look uzupełnić można też o białe buty. Tak, by jednym kontrastowym akcentem były... przeciwsłoneczne okulary.

Ps. Uwaga. W tym sezonie białe jeansy nie są już tak modne jak kiedyś, wiosną 2024 zamieniamy je na jeansy kremowe (lub inaczej w odcieniu kości słoniowej). Na szczęście biały T-shirt pasuje do nich równie dobrze

fot. Getty Images / Raymonda Kulikauskiene / Contributor

2. Biały T-shirt do mikroszortów i trencza

Kolejny pomysł na stylizację na bazie białego T-shirtu, która byłaby zgodna z trendami na wiosnę i lato 2024? Biała koszulka w połączeniu z mikroszortami, a więc jednymi z najmodniejszych spodni tego sezonu. Fanką połączenia jest między innymi Chloe Lecareux, która do T-shirtu dobrała krótkie spodenki w czerwonym kolorze (i eleganckim stylu), klasyczny beżowy trencz i sneakersy.

To jednak nie jedyny fason mikroszortów, który sprawdza się w połączeniu z białą koszulką. Wspomniana już Camille Chariere stawia choćby na dzianinowe szorciki, dobrym wyborem będą także spodenki dresowe z ortalionu i kontrastowymi lampasami. No i jeans!

3. Biały T-shirt do spódnicy

Kolejny dowód na to, że biały T-shirt tworzy zgraną parę ze spódnicą? Stylizacje Mary Lafontan, która koszulki nosi zarówno do spódniczek mini (prostych i o trapezowym kształcie), jak i ultramodnych na wiosnę i lato 2024 spódnic z półprzezroczystej siateczki. Do tego klapki, dobra bielizna i zamszowa torebka w stylu lat 70. i oryginalny look gotowy! My jesteśmy na tak.

Zobacz także: