Ta fryzura to taki klasyk i samograj, że nie ma obaw, by kiedykolwiek się nam znudziła (co nie znaczy, że umiemy ją perfekcyjnie wykonać). Jak zrobić doskonałe surferskie fale kiedy w pobliżu nie ma morza, a słupek rtęci w termometrze leci w dół? Naczelna zasada to unikać przesady, czyli nadmiernej precyzji. Nawet nie chodzi o to, że nie powinny wyglądać zbyt perfekcyjnie – udane beach waves to takie, które sprawiają wrażenie, jakby były dziełem totalnego przypadku. I jeszcze jedno: ta fryzura będzie trwalsza na cieńszych włosach, a te z was, które przez naturę obdarzone zostały gęstymi, będą musiały powtarzać ten zabieg.

ZOBACZ TAKŻE: Kręcone włosy są kłopotliwe? To mit - trzeba tylko wiedzieć, jak się z nimi obejść >>>

Co jest potrzebne do wykonania surferskich fal?

Będziecie potrzebować grubego grzebienia do rozdzielenia pasemek i spinek do ich upięcia. Przyda się także kosmetyk zabezpieczający włosy przed ekspozycją na wysoką temperaturę oraz taki poprawiający ich teksturę, najlepiej z dodatkiem soli morskiej. Do samego wykonania fal najlepiej użyć lokówki.  

Jak wykonać surferskie fale?

Wystarczy podzielić włosy na trzy równe części idąc od dołu, puścić luzem dolną partię, a resztę spiąć – to ta rozpuszczona część jako pierwsza podda się dalszym zabiegom. Po zaaplikowaniu spreju zabezpieczającego włosy przed wysoką temperaturą wystarczy skręcić pasmo przed nawinięciem go na lokówkę. Ten trik pozwoli otrzymać fale zamiast skrętu. Najlepiej będzie też zostawić proste końcówki, żeby cała fryzura nabrała niewymuszonego charakteru.

Po nawinięciu pasma na lokówkę trzeba pamiętać o tym, żeby przeczesać je kilka razy palcami, tak aby pozbyć się zbyt dużego skrętu. Kontynuując nawijanie pamiętajcie o tym, żeby robić to w różnych kierunkach i różnicować grubość pasm– to pozwoli nadać całości niedbałego looku. Włosy najbliżej twarzy zostawcie na koniec, bo to na ich trwałości zależy nam najbardziej. Na koniec koniecznie sięgnijcie po jeden z preparatów dedykowanych takiej fryzurze. Dalej wystarczy ugnieść włosy palcami i gotowe!

A jeżeli uznacie, że to zbyt wielka gimnastyka, jest też łatwiejsza wersja beach waves, której zwolenniczką jest Jessica Mercedes. Polega na tym, żeby położyć się wieczorem z zaplecionymi warkoczami i utrwalić je rano specjalnym preparatem (najlepiej wspomnianym wyżej z dodatkiem doli morskiej).

Czego użyć do stworzenia surferskich fal 

Macie swoje własne sposoby na surferskie fale? Polecacie jakieś produkty? Sprawdźcie poniżej, które okazały się niezawodne dla nas.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? >>>