Książę Filip jest jednym z najstarszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej w historii. W tym roku mąż królowej Elżbiety II skończył 98 lat. 2 lata temu wycofał się z pełnienia funkcji publicznych, a jego ostatnim wystąpieniem i obowiązkiem, który spełnił, był udział w paradzie żołnierzy marynarki wojennej. Chociaż nie brakuje plotek na temat małżeństwa Filipa i Elżbiety, obydwoje wciąż stoją za sobą murem i wspierają się nawzajem. Ponad rok temu książę przeszedł operację biodra, natomiast na początku 2019 roku w styczniu miał wypadek niedaleko rezydencji w Sandringham, gdzie spędza obecnie większość czasu. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Pałac Buckingham poinformował o tym, że książę Filip znów trafił do szpitala. Co się stało i czy to coś poważnego?

Rodzina królewska ogląda „The Crown”! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa >>>

Książę Filip trafił do szpitala!

Pałac Buckingham donosi, że książę Filip przebywa obecnie w szpitalu w Londynie. Przewieziono go z rezydencji Sandringham w Norfolk, gdzie cała rodzina królewska planuje spędzić zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że książę Filip wszedł do szpitala King Edward VII’s Hospital Sister Agnes w Londynie o własnych siłach. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, stan zdrowia Filipa nie jest poważny, ale musi pozostać w placówce medycznej na obserwacji jeszcze przez kilka dni w związku z jego wcześniejszymi dolegliwościami. Do szpitala skierował go jego prywatny lekarz i wytłumaczył to jako „środek ostrożności”. Książę Filip prawdopodobnie dołączy do rodziny królewskiej na święta w Norfolk.